Štyridsať psov pokope si užívalo víkend

3 2413

Kráľová pri Zvolene 12. mája (Útulkovo.sk) – Štyridsiatka psov so svojimi majiteľmi sa počas uplynulého víkendu stretla v Kráľovej pri Zvolene na šiestom stretnutí milovníkov zvierat. Priateľská atmosféra vládla nielen medzi majiteľmi psov, ale aj medzi ich domácimi miláčikmi, ktorí bez ohľadu na veľkosť a rasu mohli počas celého stretnutia pobehovať navoľno.

Ako pre Útulkovo.sk prezradila organizátorka podujatia Anna Paľovová, psíkovia boli úžasní a napriek ich pomerne veľkému počtu sa nestrhla žiadna mela. „Dokonca aj malí „provokatéri“ sa socializovali,“ dodala.

stretnutie milovníkov zvierat5

Zaujímavý program stretnutia dopĺňala jazda na koňoch, ale aj wellness s masérom, ktorý si niektorí psíčkari vychutnali. Nechýbal ani fantastický vegetariánsky guľáš. „Hafani mali prístup všade, okrem wellnessu,“ uviedla organizátorka a ocenila majiteľov hotela, že s tým nemali problém. „Na izbách spali s ľuďmi grátis, ani jedáleň pre nich nebol zatvorená,“ priblížila.

stretnutie milovníkov zvierat11

Na stretnutí sa zúčastnili ľudia z rôznych kútov Slovenska, ale aj z Českej republiky. Prvé štyri stretnutia sa konali práve u našich českých susedov, minuloročné už bolo na Slovensku. Súčasťou programu bola aj návšteva karanténnej stanice vo Zvolene.

stretnutie milovníkov zvieratľ

Útulkovo.sk
Foto: Anna Paľovová

  • Zdena

    Ale ja mam pocit, ze tych hafanov bolo viacej.Oni sa moc nedali preratat… Len ludi bolo 49…..

  • AnPal

    Ľudí bolo cca 60 – boli takí čo prišli na celý víkend, niektorí len tak na jeden deň, a niektorí prišli na pár hodín … iste bolo aj psíkov viac, ale čo je najdôležitejšie , všetko to boli hafani adoptovaní z útulkov a KS a nemali žiadni problém so socializáciou … bola radosť sledovať ako sa aj takíto chlpáči vedia znovu tešiť zo života po tom čo dostali novú šancu na nový život … a preto je dôležité, aby si ľudia adoptovali psíkov z útulkov a KS, v ktorých ich je plno ( od malých šteniatok až po seniorov a všetci čakajú na takúto šancu) a nekupovali a nepodoporovali množiteľov, ktorí množia psov bez PP len za účelom zisku

  • Včelka Mája

    už se těším na dalšííííí ♥ byla to nádhera (y)