Muž strieľal na exmanželku a na jej priateľa poštval bojového psa

1 2358

Nové Mesto nad Váhom 22. apríla (TASR) – Vysporiadenie spoločného majetku po rozvode skončilo útokom psa. Nespokojný exmanžel ho poštval na nového priateľa svojej bývalej. Na exmanželku vystrelil plynovou zbraňou.

Policajný vyšetrovateľ z Nového Mesta nad Váhom obvinil 34-ročného muža z okresu Nové Mesto nad Váhom z prečinu nebezpečného vyhrážania sa. Na priateľa bývalej manželky poštval bojového psa. Ako dnes informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová, exmanželka obvineného prišla so svojím priateľom do rodinného domu v Novomestskom okrese, kde sa chcela dohodnúť s bývalým manželom o vysporiadaní spoločného majetku po rozvode. Keď žena niesla z domu malý stolík, exmanžel jej podomácky prerobenou plynovou strelnou zbraňou strelil do členka, nespôsobil jej žiadne zranenie.

Ako dodala Antalová, obvinený následne zaútočil na priateľa bývalej manželky, ktorého pohrýzol do koreňa nosa a spôsobil mu asi centimetrovú ranu. „Vzápätí naňho poštval svojho bojového psa. Pes ho pohrýzol do vnútornej strany stehna. Zranenia poškodeného muža si našťastie nevyžiadali práceneschopnosť,“ doplnila Antalová s tým, že zbraň poslali policajti na expertízne skúmanie.

Podľa výsledku expertízy môže podľa nej byť obvinenie rozšírené i o ďalší trestný čin. V prípade preukázania viny obvinenému mužovi hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

TASR
Ilustračné foto: TASR

Súvisiace články:
Pitbull zaútočil na dôchodkyňu, liečila sa dva mesiace
Viac>>

Na muža zaútočil pitbul, roztrhal mu nohu
Viac>>