Prekvapenie z krabice: Zmoknutý lístok s netradičnými menami drobcov naznačoval, že sa niekto veľmi ponáhľal

0 3717

aktualizované

BANSKÁ ŠTIAVNICA – Prechádzka s útulkáčmi nedopadla pre dobrovoľníkov z Občianskeho združenia Túlavá labka podľa očakávania. Dobrú náladu im pri plote útulku pokazili dve debničky, ktoré tam na nich čakali. Zlé tušenie sa potvrdilo.

Z debničiek na nich zrazu pozeralo šesť chlpatých šteniat.

Naokolo nebolo nikoho, len zmoknutý lístok s menami drobcov naznačoval, že niekomu bolo poriadne naponáhlo. Šteniatka dostali netradičné mená: Nikotín, Kofeín, Heroín, Kokaín, Ketamín, Extáza. Dobrovoľníci sa šteniat hneď ujali a začali pátrať aj po majiteľovi tejto zásielky.

NIKOTÍN – adoptovaný
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Toto nie je riešenie! Je to nezodpovedné a naozaj smutné, pretože aspoň slušnosť by mala majiteľom kázať sa s nami aspoň porozprávať, dohodnúť,“ uviedla pre Útulkovo.sk Radka z Túlavej labky. „My vždy pomôžeme, ale našou podmienkou je kastrácia maminky, aby sa toto už neopakovalo,“ zdôraznila.

Päť psíkov a jedna sučka bolo poriadne špinavých a chudučkých, no napriek tomu sú veľmi rozkošné. „Mali aj prerastené pazúriky,“ dodala dobrovoľníčka s tým, že zo začiatku boli vystrašené, ale rýchlo sa osmeľujú a stávajú sa z nich veľmi priateľské, hravé, aktívne a nezbedné šteniatka.

KOFEÍN – adoptovaný
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Majú asi pol roka, pravdepodobne sú to krížence bradáča a teriéra. Môžu bývať v byte alebo v dome s prístupom dnu, sú vhodné k iným zvieratkám aj k deťom. Sú odčervené, odblšené, dostali sérum proti parvo a čaká ich očkovanie. Pri adopcii sa podpisuje adopčná zmluva a podmienkou je kastrácia vo vhodnom veku.

Domov si už našli všetci, okrem Nikotína.

Kontakt: 0918 050 524, tulavalabka@gmail.com

O zvieratku:

Mená: EXTÁZA, KOKAÍN, HEROÍN, NIKOTÍN, KOFEÍN a KETAMÍN
Vek: cca 6 mesiacov
Rasa: mix bradáč/teriér
Farba: 2 čierne, 1 ryšavé, 2 ryšavo-biele, 1 biele
Pohlavie: ryšavo-biela sučka, 5 psíkov
Veľkosť: budú menšieho stredného vzrastu

HEROÍN – adoptovaný
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

KOKAÍN – adoptovaný
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

KETAMÍN – adoptovaný
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

EXTÁZA – adoptovaná
šteniatka extaza (2)