Šťastné kozy majú povianočnú hostinu, žujú vyhodené jedličky

0 985

LONDÝN – Kozy v útulku pre zvieratá na juhozápade Anglicka majú sviatok najmä teraz po Vianociach – prežúvajú sa cez kopy darovaných vianočných stromčekov.

„Vlani sme dostali vyše 100 stromčekov a vydržali ešte aj v januári,“ uviedla pre tlačovú agentúru DPA riaditeľka zvieracieho útulku s názvom Fancy’s Farm, Sue Illselyová.

„Ak budete v januári počuť o farme, ktorá je pochovaná pod vianočnými stromčekmi, tak vedzte, že je reč o nás,“ dodala riaditeľka.

Útulok neďaleko Portlandu v anglickom grófstve Dorset kŕmi kozy vyhodenými vianočnými stromčekmi posledné štyri roky. „Pre kozy je to hostina. Milujú to. Niečo také nedostávajú bežne,“ vysvetlila Illselyová.

kozy

Dobrovoľníci na farme, o ktorú sa stará skupina spriaznených ľudí, musia najprv skontrolovať, či je zo stromčekov odstránená každá zabudnutá ozdoba, žiarovka alebo vianočná reťaz.

„Ony zožerú úplne všetko, takže radšej kontrolujeme, či na stromčekoch neostali zabudnuté ozdoby,“ povedala riaditeľka. Stádo kôz na farme tvoria väčšinou zvieratá, ktoré ľudia zachránili alebo ich darovali majitelia, keď ich už nechceli.

TASR
Ilustračné foto: sundaypost.com