Šťastie sa usmialo na deväť opustených zvierat

0

Bratislava 15. júna (Útulkovo.sk) – Osem psíkov a jedna mačka majú po dnešnej návšteve Bratislavy nový domov! Nájsť im rodinu, ktorá sa o nich postará, sa podarilo prostredníctvom podujatia Nájdite sa!… so zvieratkom z útulku, ktorá sa v tomto roku konala v bratislavskom Horskom parku už druhýkrát.

Domovy hľadali zvieratá z dvanástich útulkov z celého Slovenska. „Opäť sa nám potvrdilo, že opustené zvieratá si ľahšie nájdu nového majiteľa pri osobnom kontakte, a to je cieľom nášho podujatia. Vždy sa tu stretávam s láskami na prvý pohľad a inak tomu nebolo ani dnes,“ povedala starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táňa Rosová, ktorá sa na zasadnutí Asociácie združení na ochranu zvierat stala predsedníčkou Správnej rady.

Členovia Asociácie sa dnes v Horskom parku stretli na ďalšom pracovnom zasadnutí. „Dohodli sme sa na predložení legislatívnych návrhov v oblasti ochrany zvierat a zapojíme sa aj do medzirezortného pripomienkového konania k veterinárnemu zákonu,“ dodala Rosová. Aliancia predloží aj pozmeňujúce návrhy viacerých zákonov, o ktorých bude rokovať parlament.

Podujatie podporilo viacero známych osobností, medzi nimi aj milovníčka zvierat Zdenka Predná, ktorá všetkým dvojnohým aj štvornohým účastníkom zaspievala. O spolužití človeka a psa v meste rozprávali odborníci z organizácie Pes v meste – City dog. V rámci projektu Psík – náš kamarát, ktorý vznikol v spolupráci s rodinným centrom Prešporkovo, sa deti učili, ako sa správať ku psom. Na podujatí sa dražili aj rôzne doplnky a potreby pre psov od havohravo.sk, výťažok pomôže pri rehabilitácii jedného psíka z útulku.

Nájdite sa!…so zvieratkom z útulku sa koná od marca 2011. Bratislavské Staré Mesto dáva odvtedy trikrát ročne priestor útulkom a občianskym združeniam, aby sa odprezentovali, a aby doniesli zvieratká na adopciu. Akcia vznikla preto, aby pomáhala tým, ktorí si nemôžu sami pomôcť – opusteným zvieratám. Ako pre Útulkovo.sk uviedol hovorca bratislavského Starého mesta Tomáš Halán, cieľom tohto podujatia je nájsť domov psíkom a mačkám, ktoré sa útulkom nedarí umiestniť, alebo si ich ešte nikto nevšimol. Ambasádorkou projektu je herečka a moderátorka Kristína Farkašová.

Útulkovo.sk