Roky držali dvoch staffordov v malej klietke za gaučom. Keď ich záchránili, nevedeli chodiť!

0

Bratislava/Warrington 25. augusta (Útulkovo.sk) – Neuveriteľne vychudnutý a utýraný tvor na fotografii bol pred rokmi skutočne staffordshirský bullteriér! Majitelia zavreli dvoch staffordov na dva roky do malej klietky za gaučom a takmer vôbec ich nekŕmili. Keď záchranári vytiahli psov von, mali krvavé rany, jazvy po celom tele, boli špinavé od vlastných exkrementov a nedokázali stáť na nohách. Majitelia pritom mali aj dve dogy, o ktoré sa vzorne starali!

Manželský pár z britského Warringtonu Karen (58) a John (62) Andersonovi väznil dvoch staffordshirskych bullteriérov v malej klietke za starým gaučom v špinavej nepoužívanej spálni. Približne dva roky nemali takmer žiadny pohyb a nedostávali takmer žiadnu stravu a vodu!

Desaťročná sučka Jet a dvanásťročný psík Tye sa po svojom zachránení nedokázali postaviť na nohy. Mali poškodené zuby a krvavé rany a jazvy po celom tele, ktoré si spôsobili, keď sa sami snažili dostať z domáceho väzenia. Podľa záchranárov boli obaja psy, keď ich našli, vychudnuté úplne na kosť. Tiež boli špinavé od moču a vlastných výkalov!

Prokurátor Kevin Worhington, ktorý na súde s manželmi zastupoval štát, upozornil, že psy boli tak katastrofálne vychudnuté, že im bolo pod kožou vidieť obrysy lebky, kostí a dali sa im spočítať rebrá. Obhajca páru Jonathan Conder súdu tvrdil, že jeho mandanti psy zatvárali preto, lebo sa bili. Prečo ich však vyhladovali takmer na smrť, vysvetliť nevedel. „Obžalovaní plne akceptujú, že klietka bola pre psov úplne nevyhovujúce ubytovanie,“ vyhlásil.

Paradoxné je, že anglickí manželia mali aj ďalšie dva psy, bordeauxské dogy. O tie sa starali ako o vlastné deti a boli považované za súčasť ich rodiny. Spali v spálni s Andersonovcami a dostávali kopec starostlivosti a lásky! Pár choval aj sovy a tropické ryby.

„Tento prípad je šokujúci. Nemôžem pochopiť, ako ľudské bytosti a majitelia psov mohli noc čo noc pokojne spávať, keď vedeli, že zvieratá veľmi trpia,“ povedala sudkyňa Bridget Knightová a upozornila, že na toto otrasné zaobchádzanie so zvieratami sa museli pozerať vnúčatá krutých manželov.

Majiteľov psov odsúdila na 18 týždňov vo väzení s podmienečným odkladom na dva roky. Okrem toho dostali desaťročný zákaz chovať zvieratá. Všetky zvieratá, ktoré mali doma, zabavili dobrovoľníci.

Útulkovo.sk
Foto www.warringtonguardian.co.uk

Súvisiace články:
Psa priviazal v opustenom dome, aby tam umrel od hladu a smädu
Viac>>