Spíte v jednej posteli s domácim miláčikom? Vedci tvrdia, že vám to neprospieva

0 4189

Bratislava 10. júla (Útulkovo.sk) – Zvyknete púšťať svojho domáceho miláčika do vašej postele? V tom prípade vás nepotešíme. Spať so psom alebo mačkou v posteli vedci neodporúčajú.

Domáce zvieratá vraj narušujú spánok. Až 30 percent majiteľov domácich miláčikov uviedlo, že keď spia spolu s nimi v jednej posteli, aspoň raz za noc sa prebudia.

Podľa prieskumu SLEEP 2014, ktorý urobila spoločnosť Associated Professional Sleep Societies, až 63 percent majiteľov psov alebo mačiek, ktorí s nimi spávajú viac ako štyri noci do týždňa, má nekvalitný spánok. Päť percent má problém opäť zaspať po tom, ako ich domáci miláčik zobudí.

Tristo ľudí odpovedalo v prieskume na 17 otázok o svojich domácich maznáčikoch a kvalite spánku. Z nich bolo 148 majiteľmi zvierat. Viac ako polovica z majiteľov zvierat priznala, že sa o svoju posteľ delí s domácim miláčikom.

Výskum nepotvrdil žiadny rozdiel vo veku a pohlaví majiteľov, ani v tom, či majiteľ vlastní psa alebo mačku. Viacerí z účastníkov prieskumu uviedli, že sa v spoločnosti svojho domáceho miláčika v posteli cítia príjemne.

Útulkovo.sk
Zdroj: huffingtonpost.com
Ilustračné foto: archív A. Pavelková