SOS pre zvieratká: Osobnosti idú pomáhať opusteným a týraným zvieratám

0
Na archívnej snímke podujatie venované pomoci zvieratám pri príležitosti Svetového dòa ochrany zvierat sa uskutoènilo na Partizánskej lúke v Bratislave, 4. októbra 2014 FOTO TASR - Michal Svítok

Bratislava – Takmer tridsať osobností kultúrneho a verejného života ide pomáhať opusteným a týraným zvieratám na pravidelnú akciu SOS pre zvieratká. Podporiť akciu prídu aj herci zo seriálu Divoké kone.

Medzi osobnosťami sa objavia herečky Zuzana Haasová, Alena Ďuránová, Janka Lieskovská, Zuzana Skopálová, operná speváčka Linda Ballová, sochárka Jana Brisudová, spisovateľka Ivana Havranová, poslanci NRSR Martin Poliačik a Lucia Nicholsonová, i viceprimátorka Bratislavy Iveta Plšeková.

Akcia SOS pre zvieratá sa koná pravidelne pri príležitosti Medzinárodného dňa zvierat. Jej cieľom je upozorniť na problematiku zvierat bez domova a týraných zvierat, ale aj pomôcť útulkom z celého Slovenska pripraviť sa na zimné obdobie, ktoré je pre zvieratá v útulkoch vždy viac ako náročné.
„Musím poďakovať aj módnej návrhárke Dane Kleinert, ktorá nám spolu so spolupracovníkmi ušila na akciu vyše sto pelieškov pre psíkov,“ hovorí hlavná organizátorka Monika Kozelová.

Akcia SOS pre zvieratká je určená pre celé rodiny. V sobotu 3.októbra sa na Partizánskej lúke predstaví 20 útulkov pre psov, mačky a kone z celého Slovenska. Okrem možnosti adoptovať si psíka, čaká na návštevníkov aj bohatý program. Zaspievajú Marián Greksa, Otto Kollmann, raper Presento, Svetlana a Zuzka Haasová, ktorá príde aj so svojou sovičkou Šumienkou.

Okrem toho sa v ukážkach predstaví Bratislavská kynologická záchranárska brigáda, účastníčka tohtoročného X-factoru Aďka Tomeková, ktorá zatancuje so svojimi psíkmi. Najmä rodičov s postihnutými deťmi bude zaujímať ukážka canisterapie, majiteľov zvierat bezplatná veterinárna poradňa. Súčasťou akcie bude aj autogramiáda hercov zo seriálu Divoké kone a módna prehliadka psíkov.

Pomôcť môžu aj návštevníci už tradičnou zbierkou granúl, konzerv, nepotrebných vecí po zvieratkách, ako sú peliešky, deky, obojky, vodítka, odblšováky, odčervováky, hračky, pamlsky, misky, ale aj dezinfekčnými prostriedkami, dôležitými pre každodennú údržbu kotercov.

Akciu, ktorá začína o 11,00 hodine a naplánovaná je do 17,00 budú moderovať Binďo, Andrej Wallner, Majo Staráček a Zuzka Viciaňová.

[quote_box_left]

Program
Bratislava, Partizánska lúka, 3.10.2015 od 11,00 – 17,00
11,00 Začiatok programu, predstavovanie útulkov, patrónov, vetrerinárov
11,30 Ukážky: Dog Dancing – Rory a psík Dáres
11,50 Svetlanna
12,15 Ukážky: Bratislavská záchranárska kynologická brigáda
12,45 Otto Kollmann
13,15 Predstavenie knihy Divoké kone, autogramiáda hercov seriálu
13,30 Ukážky: Canisterapia + pokračovanie autogramiády
14,00 Zuzka Haasová a sova Šumienka
14,30 Módna prehliadka psíkov
15,00 Presento
15,30 Ukážky: Dog Dancing – Aďka Tomeková
16,00 Marián Greksa
16,30 Rekapitulácia dňa (počet adoptovaných psíkov, rezervovaných)

– Veterinárna poradňa – MVDr. Vladimír Pagáč, MVDr. Dagmar Tarkošová
– Adopcia psíkov a prezentácia útulkov z celého Slovenska
– Veľká zbierka – deky, pelechy, krmivo – granule, konzervy, hračky, pamlsky, odčervováky, odblšováky, SAVO, staršie oblečenie pre psíkov a pod.

PIKNIKOVÁ LÚKA – guličky, skákanie gumy, jednodňová výstava zachránených psíkov

 

[/quote_box_left]