Sociálne slabým majiteľom psov a mačiek pomáha s kastráciami Sloboda zvierat

0 1968

BRATISLAVA – Nechcených zvierat je priveľa. Tie šťastnejšie končia v preplnených útulkoch, ostatné mláďatá ľudia topia alebo inak zabíjajú.

V lokalitách s premnoženými psami a mačkami realizuje Sloboda zvierat kastračné projekty. Sú zamerané hlavne na pomoc sociálne slabým majiteľom zvierat. Útulkovo.sk o tom informovala Silvia Čaňová zo Slobody zvierat.

Kastračnú akciu zorganizovali aj v obci Hajnačka. „Kastračný deň začal hneď ráno a skončil po ôsmich hodinách, ale hlavné je, že štyri fenočky zo sociálne slabej rodiny sú sterilizované a v pohode,“ priblížila inšpektorka Slobody zvierat Erika Kněžská.

hajnačka1

„Pani má veľa psíkov a stará sa o ne ako vie. Sú to všetko najdúchovia, ktorých táto dobrá duša prichýlila,“ dodala. Aj posledné štyri šteniatka z krabice, ktoré našiel starosta obce len nedávno, sa ocitli u nej a ona sa o ne statočne stará.

Mačky, rovnako zo sociálne veľmi slabého prostredia, podstúpili úspešne kastráciu u MVDr. Jurča v Poprade. Aj ich majitelia boli veľmi vďační. „Kastrácie zvierat sú vo svete zaužívanou humánnou metódou na regulovanie stavov pouličných zvierat. Snahou Slobody zvierat je dosiahnuť spoluúčasť obcí na kastráciách pouličných mačiek a zakotviť túto povinnosť aj v zákone,“ dodala Čaňová.

hajnačka2

Viac o dôležitosti a výhodách kastrácií nájdete aj v relácii Útulkovo: Dve mačence nezabili, vyhodili ich v igelitke do kríkov.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat