V Soči likvidujú túlavých psov

0

Soči 3. februára (TASR) – Spoločnosť, ktorá celé roky zabíja v Soči a okolí túlavých psov, dnes povedala, že získala kontrakt na likvidáciu ešte väčšieho množstva týchto zvierat počas zimných olympijských hier.

Alexej Sorokin, riaditeľ spoločnosti Basja, však odmietol konkretizovať, či odchytené psy strieľajú alebo trávia jedom. Neprezradil ani to, kam mŕtvych psov odvážajú a koľko ich ročne zlikvidujú. Označil to za „obchodné tajomstvo“.

Sorokin konštatoval, že po Soči sa túlajú tisíce psov a niektoré už „pohrýzli deti“. Pri nácviku otváracej ceremónie olympiády, ako tvrdí, videl túlavého psa aj medzi účinkujúcimi. „Pes vbehol na štadión Fišt, tak sme ho odtiaľ zobrali. Božechráň, aby sa niečo takéto stalo na skutočnej otváracej ceremónii. Bola by to hanba pre celú krajinu,“ povedal Sorokin.

Sochi Olympics Stray Dogs

Kontrakt na odchyt a likvidáciu túlavých psov oznámila radnica v Soči vlani. Ochrancovia zvierat však ostro protestovali. Radnica napokon od plánu upustila a sľúbila, že vybuduje útulky pre psov. Podľa ochrancov však ostalo len pri sľuboch. Radnica na otázky AP zatiaľ nereagovala.

TASR
Foto: TASR/AP