Strieborný akrobatický lyžiar Gus Kenworthy zachránil v Soči štyri šteniatka a ich matku


Roza Chutor/Bratislava 18. februára (Útulkovo.sk) – Iba tretí raz v histórii olympijských hier sa stalo, že USA získali všetky medaily v jednej disciplíne. Po mužskom krasokorčuľovaní v roku 1956 a snoubordingu na U-rampe v roku 2002 sa to v Soči podarilo americkým akrobatickým lyžiarom. Strieborný Gus Kenworthy by si však zaslúžil ešte jednu medailu, tentokrát za ľudskosť.

Tento akrobatický lyžiar je pravdepodobne nielen vynikajúci športovec, ale má aj obrovské srdce. Pri svojich potulkách po Soči našiel sučku so štyrmi šteniatkami, a rozhodol sa, že ich rozhodne nesmie stretnúť osud túlavých psov a nikto ich zabíjať nebude. Dvadsaťdva ročný Gus zverejnil fotografiu so šteniatkami na twitteri s komentárom, že musí nájsť spôsob, ako ich zobrať so sebou domov.

gus13

Podľa medializovaných informácií sa mu pre psíkov dokonca podarilo zohnať búdy a zabezpečiť očkovanie. Gus vyhlásil, že má psy veľmi rád a jedného z nájdencov si chce určite nechať. Ostatným, dúfa, nájde nové rodiny. Šteniatka zo Soči nie sú prvými psími bezdomovcami, o ktoré sa lyžiar staral. Pred jedenástimi rokmi si z útulku adoptoval kríženca Maca, o ktorého však nedávno prišiel.

Sochi Olympics Freestyle Skiing Men

Útulkovo.sk už neraz upozorňovalo na zabíjanie túlavých psov v Soči. Spoločnosť, ktorá celé roky zabíja v Soči a okolí túlavých psov, získala kontrakt na likvidáciu ešte väčšieho množstva týchto zvierat počas zimných olympijských hier. Toto rozhodnutie vyvolalo veľkú vlnu reakcií. Ochranári proti zabíjaniu psov protestujú. Medzinárodný olympijský výbor zasa uviedol, že v Soči zabíjajú len chorých a umierajúcich psov.

Útulkovo.sk
Zdroj: www.huffingtonpost.com
Foto: TASR/AP, www.huffingtonpost.com

Súvisiace články:
V Moskve protestovali proti zabíjaniu túlavých psov v Soči
Viac>>

V Soči vraj utratia len chorých a umierajúcich psov
Viac>>