Soboda zvierat zachránila päť zanedbaných psov, žili v neľudských podmienkach

1 2115

VEĽKÉ TERIAKOVCE – Päť zanedbaných psov nahlásili Slobode zvierat vo Veľkých Teriakovciach. Poznali len život na reťazi, mali dlhodobé neliečené ochorenia a krvácajúce rany. Na miesto okamžite ich vyrazila inšpektorka Erika Knežská.

Dva dospelé psy a tri približne ročné sučky boli vychudnuté. Jedna malá si skoro bruško vyškriabala do krvi, veľký biely s ranou na ňufáku, kde mu muchy nakladajú vajíčka a veľký vychudnutý pes, ktorému z rán z uší tiekla krv.
teriakovce2

„Nik si nevie predstaviť ten roj múch, čo sa mu rojili okolo uší v tej horúčave – hlavou myká ako ventilátor – keď nás zbadal, rozbehol sa k plotu, asi si myslel, že mu pomôžeme,“ opísala inšpektorka. Ako dodala, majiteľ ho chcel dať utratiť. „Mal toľko drzosti sa priznať, že ušká sa mu opakujú každý rok, veterinára vraj sa nevie dovolať, a tak mu na to dáva Septonex sprej. Ale ved to potrebuje už antibiotiká,“ zhrozila sa inšpektorka.

Slobode zvierat sa podarilo dosiahnuť, že majiteľ sa zvierat vzdal. „Štvrtého augusta sme odobrali tri fenočky a jedného starého psíka s neliečenými ušami. Majteľ sa priznal, že tri ročné sučky sa nedajú chytiť, pretože nepoznajú ľudskú ruku,“ uviedla.

teriakovce1

Druhý raz sa vrátili po sučku (matku tých troch) a vzali ju na sterilizáciu. Štyroch psíkov odobrali do nášho regionálneho útulku, vykastrovaná sučka ostala u majiteľa.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat