Smarta „zabudli“ na sídlisku, od strachu vrčal a štekal

0 1045

Maličkého Smarta „zabudli“ na sídlisku Drieňová v Banskej Štiavnici. Vystrašené psíča sa celý deň motalo medzi panelákmi až nakoniec vyčerpané zostalo ležať pri kontajneroch, kde ho nechali. Dobrou správou je, že už našiel domov, odsťahoval sa do Čiech.

Smart od strachu vrčal, štekal a cvakal okolo seba. Našťastie sa ho asi po hodine podarilo chytiť a po prvých nesmelých dotykoch začal pomaličky dôverovať svojim záchranárom z Túlavej labky.

Pekne kráčal na vôdzke k autu, nechal sa naložiť a asi po hodinke sa už bez problémov nechal vziať na ruky a absolvoval aj prvú prechádzku spolu s ďalšími psíkmi.

Smart je zo začiatku opatrný, ale keď si ho získate je z neho veľmi priateľský, spoločenský a milý psík. Je aktívny, hravý a miluje pohyb. Je zvyknutý na obojok a vôdzku, kamarát je aj s inými psíkmi, mačkami. Môže bývať v byte alebo v dome s prístupom dnu, vhodný je skôr k starším deťom.

smart1

Smart je odčervený, očkovaný a čaká ho čipovanie a kastrácia. Pri adopcii sa podpisuje adopčná zmluva a platí iba symbolický poplatok za veterinárne ošetrenie.

Kontakt: 0910 603 466, tulavalabka@gmail.com

O zvieratku:

Meno: SMART
Pohlavie: pes
Farba: bielo-čierno-hnedý
Rasa: mix jack/parson russel teriér
Vek: cca 7 mesiacov
Veľkosť: malý , max 4-5 kg

smart2

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>