Služobné psy súťažili vo vyhľadávaní nebezpečných látok

0 1953

BRATISLAVA – Spomedzi 25 štvornohých colníkov zo štyroch krajín sa ako najlepším vyhľadávačom tabaku stala sučka Tana zo Slovenska. Na trojdňovej medzinárodnej súťaži porazila svojich súperov z Čiech, Rakúska aj Poľska.

Skvele si poradili aj psy Finančnej správy SR (FS SR) vo vyhľadávaní drog.

Na XII. ročníku majstrovstiev finančnej správy vo vyhľadávaní omamných a psychotropných látok a IV. ročníku majstrovstiev finančnej správy vo vyhľadávaní tabakových výrobkov obsadili väčšinu stupienkov víťazov vo všetkých kategóriách.

Okrem psovodov finančnej správy sa súťaže zúčastnili aj trojčlenné družstvá Policajného zboru SR, Zboru väzenskej a justičnej stráže SR, Vojenskej polície SR a zahraničných colných správ Českej republiky, Rakúska a Poľska.

Pri ťažkej konkurencii sa slovenskí štvornohí colníci nestratili. Súťaž služobných psov a psovodov ozbrojených zborov bola rozdelená do dvoch kategórií (tabak a tabakové výrobky a omamné a psychotropné látky) a súťažili psovodi so psami v piatich disciplínach, z toho jedna (poslušnosť) bola vyhodnotená samostatne. Úlohou služobných psov bolo v stanovenom časovom limite vyhľadať miesto ukrytia tabakových výrobkov, tabaku alebo omamnej látky v debničkách, osobných motorových vozidlách, autobusoch a miestnostiach.

Informácie poskytla Patrícia Macíková, hovorkyňa FS SR.

TASR
Ilustračné foto: TASR/Vladimír Benko