Masakru vo Veľkých Levároch sa dalo zabrániť!

0

Bratislava 18. októbra (Útulkovo.sk) – Obrovské bolesti a pomalá smrť! Zabíjačka býka vo Veľkých Levároch, o ktorej tento týždeň informoval Nový čas, prebiehala podľa Slobody zvierat bez štipky ľudskosti!

„Spôsob, akým bolo zviera usmrtené, ho vystavil extrémnej bolestnej a zdĺhavej smrti pri plnom vedomí,“ konštatovala pre Útulkovo.sk predsedníčka Slobody zvierat Pavla Dugovičová. „Naša inšpektorka na otrasné praktiky chovateľa upozorňovala veterinárnu správu už predtým. Keby bola Regionálna veterinárna a potravinová správa Senec reagovala včas, býk mohol žiť,“ uviedla.

Zároveň upozornila, že usmrcovanie zvierat bez zbavenia vedomia je závažným porušením slovenskej legislatívy a tiež legislatívy Európskej únie. „Ako cítiace ľudské bytosti, združenie na ochranu zvierat a občania tejto krajiny sa dôrazne ohradzujeme voči takejto krutosti a nezákonnosti a žiadame kompetentných o okamžité prešetrenie tohto činu a vyvodenie dôsledkov,“ dodala.

V tejto súvislosti Sloboda zvierat žiada ľudí, aby sa pridali k výzve adresovanej zástupcom ministerstva
pôdohospodárstva a zodpovedných veterinárnych správ. „Na farme vo Veľkých Levároch došlo k zabíjačke býka, ktorý zomieral zbytočne krutou a zdĺhavou smrťou. Otrasné praktiky chovateľa boli známe, no veterinárna správa nezasiahla dostatočne razantne,“ uvádza sa vo výzve s tým, že o život takto prišli na farme mnohé zvieratá a ak sa nezasiahne, na rade sú ďalšie.

Celé znenie výzvy nájdete tu: http://slobodazvierat.sk/Sme-proti-zabijaniu-bez-stipky-ludskosti.345.0.html?bdrm=tifbf1d4a71-fee4a782

Video zabíjačka býka:
Video nie je vhodné pre osoby mladšie ako 18 rokov a citlivých ľudí.

Útulkovo.sk
Foto a video tivi.azet.sk

Súvisiace články:
Ázijci v Seredi mučili narodeninovú kozu
Viac>>