Sloboda zvierat uviedla do života nový kalendár. Jeho kúpou podporíte opustené zvieratá

0
Na snímke nový charitatívny kalendár Slobody zvierat 2018. Foto: TASR/Dano Veselský

Charitatívny kalendár Slobody zvierat bude pomáhať zvieratám aj v roku 2018.

Kalendár, ktorý pomáha. Aj tak by sa dal definovať každoročný kalendár Slobody zvierat. Výťažok z tradičného projektu putuje na pomoc opusteným a týraným zvieratám.

V poradí deviaty kalendár v rámci projektu uviedli do života posledný novembrový deň v Bratislave. Dobrú vec podporili aj známe osobnosti. Hlavnými hviezdami kalendára sú však okrem Sandry a Vila Rozborilovcov, Eriky Judínyovej, Štefana Skrúcaného, Evy „Evelyn“ Kramerovej, Braňa Deáka, Eni Vacvalovej, Martiny „Momy“ Horňákovej a Petra “ Expl0ited“ Altofa, Zuzany Vačkovej, Eriky Barkolovej, Oľgy Feldekovej a ďalších, aj psí a mačací obyvatelia útulku Inči, Dexter, Gomex, Poppy či Modria. Autorkou 12 fotografií je Nicole Lieskovská.

Kalendár si možno zakúpiť priamo v útulku Slobody zvierat v Bratislave alebo prostredníctvom e-shopu občianskeho združenia.

Na snímke zľava moderátorka Erika Barkolová, predsedníčka Slobody zvierat Pavla Dugovičová, lekárka Sandra Rozborilová, moderátor Vilo Rozboril, moderátorka Erika Judínyová a herec Štefan Skrúcaný počas slávnostného krstu charitatívneho kalendára Slobody zvierat v Bratislave 30. novembra 2017. Foto: TASR/Dano Veselský

Sloboda zvierat je občianske združenie na ochranu zvierat. Od roku 1992 sa venuje priamej záchrane zvierat v teréne. V Bratislave prevádzkuje tiež útulok, venuje sa vzdelávaniu detí a stará sa o Linku proti krutosti, vďaka ktorej ročne zachráni až 700 týraných zvierat.  Sloboda zvierat realizuje kampane zamerané
na vzdelávanie verejnosti a zmenu legislatívy.

V roku 2016 prijala Sloboda zvierat Bratislava spolu s 26 regionálnymi útulkami
7779 zvierat v núdzi a 5303 psíkom a mačkám našla nový domov.