Chlapec choval šteniatka v sude, chcel z nich mať agresívnych pitbulov

3

Plešivec 25. apríla (Útulkovo.sk) – Chlapec z osady v Plešivci choval šteniatka v sude! Chcel z nich vychovať agresívnych pitbulov. Šteniatka nedostávali vodu ani jedlo, boli vychudnuté na kosť. Zasiahnuť musela Sloboda zvierat.

„Osadu v Plešivci sme sledovali už skôr, naša inšpektorka Erika Kněžská ju navštívila začiatkom apríla,“ infomovala Útulkovo.sk Silvia Čaňová zo Slobody zvierat. Ako dodala, záchrana šteniatok, sučiek Ketty a Betty prebehla rýchlo, chlapec sa k svojim plánom s nimi priznal.

steniatka zo suda1

Šteniatka boli v zlom stave, iba kosť a koža. „Keď som ich uvidela, až mi prišlo zle. Je toto možné, že niekto chce chovať zvieratá takto? Bez vody a jedla?“ zhodnotila inšpektorka Kněžská.

Ketty a Betty absolvovali veterinárnu prehliadku. Inšpektorka ich hneď aj nakŕmila. „Dostali mliečko a teraz odpočívajú. Asi si myslia, že sú v raji,“ povedala inšpktorka bezprostredne po ich záchrane a zároveň sa sučiek ujala ako náhradná mama.

steniatka zo suda3

Po dvoch týždňoch sú už Ketty a Betty ako vymenené. Veľa papajú a hrajú sa. „Sú nádherné, pekne pribrali, na druhý týždeň pôjdeme na očkovanie a druhý raz budeme odčervovať. Som s nimi veľmi spokojná, dúfajme, že to aj tak ostane,“ uzavrela inšpektorka.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat

Súvisiace články:
Vlčiaka v koterci utýrali hladom, umrel pri prevoze na veterinárnu kliniku!
Viac>>

Roky držali dvoch staffordov v malej klietke za gaučom. Keď ich záchránili, nevedeli chodiť!
Viac>>

Pitbulovi prelepili papuľu lepiacou páskou a použili ho ako návnadu na psie zápasy
Viac>>