SLOBODA ZVIERAT: Aký postoj majú prezidentskí kandidáti k ochrane zvierat?

0 815

Bratislava 19. marca (Útulkovo.sk) – Sloboda zvierat dnes položila kandidátom na prezidenta SR otázky týkajúce sa ochrany zvierat na Slovensku. Jej cieľom je zistiť názory Andreja Kisku a Roberta Fica na ochranu spoločenských, divožijúcich a ostatných druhov zvierat a ich odhodlanie venovať pozornosť konkrétnym témam v prípade ich zvolenia do úradu prezidenta. Útulkovo.sk o tom informovala Silvia Čaňová zo Slobody zvierat.

Najväčšie občianske združenie na ochranu zvierat na Slovensku sa spýtalo kandidátov na ich názor na povinné označovanie spoločenských zvierat mikročipom, povinnú registráciu a evidenciu všetkých chovov spoločenských zvierat, teda aj chovov nečistokrvných plemien bez preukazu pôvodu. Ďalej na zákaz divožijúcich zvierat v cirkusoch či prijatie samostatného zákona na ochranu zvierat s definíciou zvierat ako cítiacich bytostí.

„Sme presvedčení, že nastávajúci prezident by mal svoju pozornosť a aktivity upriamiť aj na postavenie zvierat v našej krajine,“ konštatovala Čaňová s tým, že tak môže urobiť prostredníctvom iniciovania a podpory zákonov, ktoré budú smerovať k zlepšovaniu životných podmienok, zdravia, pohody a práv zvierat. S odpoveďami prezidentských kandidátov plánuje Sloboda zvierat oboznámiť verejnosť.

Útulkovo.sk
Ilustračné foto: Sloboda zvierat