Podvyživeného ovčiaka držal v kúpeľni ako hračku pre postihnuté dieťa

0 2512

Púchov 27. augusta (Útulkovo.sk) – Podvyživená hračka pre mentálne postihnuté dieťa! Presne takto dopadol dvojročný kríženec belgického ovčiaka, ktorého majiteľ držal v kúpeľni, nepúšťal ho von a poriadne ho nechoval. Dokonca ho poranil nožom… Inšpektorka Slobody zvierat v tejto veci zasiahla napriek tomu, že sa jej rómsky obyvateľ bytovky vyhrážal sekerou!

Prípad tohto týraného psa z Púchova sa ťahá už do novembra minulého roku, kedy inšpektorka Slobody zvierat Mária Sliacka, reagovala na podnet susedov a šla psa skontrolovať. Dostala hlásenie, že ho majiteľ drží zatvoreného v kúpeľni a nepúšťa ho von, má ho len ako živú hračku pre svoje mentálne postihnuté dieťa.

V bytovke, obývanej prevažne Rómami, žilo viacero problematických psov, na ktorých upozorňovali obyvatelia okolitých domov. Kontrola v bytovke nebola jednoduchá, neobišla sa bez spŕšky nadávok a jeden z chlapov sa dokonca vyhrážal, že donesie sekeru!

Inšpektorka navštívila majiteľa spolu s políciou a Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou (RVPS) Púchov. „V bytovke bolo viacero psov, ktoré skontrolovali a RVPS uložila majiteľom opatrenia na odstránenie nedostatkov v chove,“ informovala Útulkovo.sk Silvia Čaňová zo Slobody zvierat. Ako dodala, z desiatich psov v bytovke bol iba jeden prihlásený a majiteľ zaňho zaplatil daň.

Časť psíkov sa majitelia vzdali v prospech regionálneho útulku Slobody zvierat Hafkáči v Považskej Bystrici. „Tohto psíka však majiteľ odmietol RVPS, polícii aj inšpektorke Slobody zvierat ukázať. Tvrdil, že psa už nemá,“ priblížila Čaňová. Susedia však stále tvrdili, že psa má zatvoreného v byte, riadne ho nekŕmi, a že ho poranil nožom.

Po opakovaných návštevách ochranárov z Považskej Bystrice a dlhých vyjednávaniach sa majiteľ zvieraťa nakoniec vzdal. Psa dočasne umiestnili v regionálnom útulku Slobody zvierat Hafkáči v Považskej Bystrici, odkiaľ ho 24. augusta previezli do útulku v Bratislave na Poliankach.

Psík Baxx je momentálne v karanténe, 27. augusta absolvoval veterinárnu prehliadku. Veterinárka Slobody zvierat Radka Lalíková skonštatovala, že pes trpí podvýživou, vnútornými parazitmi, potvrdila tiež rezné poranenie na hlave a uchu, ktoré už je ale v štádiu hojenia. „Zviera je hyperaktívne, čo môže byť kompenzácia nedostatku pohybu a podnetov v minulosti, nemá riadne hygienické návyky, je však socializované a na ľudí zvyknuté,“ dodala Čaňová.

Pes v týchto dňoch absolvoval začipovanie, kompletné očkovanie a odčervenie. Po absolvovaní sedemdňovej karantény bude pripravený na adopciu.

Útulkovo.sk
Foto Sloboda zvierat