Sloboda zvierat rozbieha kampaň na podporu adopcií útulkáčov

0 1692

Bratislava 6. októbra (TASR) – Sloboda zvierat chce spopularizovať adopcie zvierat z útulkov. Rozbieha preto nové kolo kampane Našli sa, aby primäla ľudí pri úvahách o kúpe zvieraťa, zvážiť aj možnosť jeho osvojenia si z útulku. Kampaň reaguje na nepretržitý nárast počtu prijatých zvierat do útulku.

„Veríme, že každý človek má niekde toho svojho psa, a každý pes má niekde toho svojho človeka. My prajeme osudovým stretnutiam…aj preto kampaň Našli sa, v ktorej majiteľa a jeho zvieratko predstavujeme s trochou humoru vždy ako tú správnu dvojicu,“ povedala koordinátorka kampane Silvia Čaňová.

Osvojené zviera odchádza z útulku zaočkované, odčervené, označené mikročipom a dospelé jedince aj vykastrované z dôvodu zamedzenia ďalšieho rozmnožovania nezaopatrených zvierat. Majiteľ uhrádza adopčný poplatok a je s ním spísaný adopčný protokol, v ktorom si Sloboda zvierat počas prvého roka po osvojení vyhradzuje právo kontroly zvieraťa v novej rodine. Cieľom je jeho ochrana.

Tento rok presiahol stav bratislavského útulku niekoľkokrát svoje historické maximum – 300 zvierat. „Boli sme nútení dostavať 24 nových kotercov, mnohé na špeciálne využitie – na individuálne ustajnenie pre ťažšie socializovateľné zvieratá, ďalej samostatné výbehy pre starých psíkov, ktorí už potrebujú pokojnejší režim, a tiež vonkajšie ustajnenia určené šteniatkam a ďalšie pre mačky,“ upozornila predsedníčka Slobody zvierat Pavla Dugovičová.

TASR
Ilustračné foto TASR/Eduard Fašung