Starým mobilom môžete pomôcť zvieratkám bez domova

0

Bratislava 3. októbra (Útulkovo.sk) – Sloboda zvierat štartuje pilotné kolo environmentálneho projektu s charitatívnym zameraním MOBILizácia pre zvieratá, ktorý umožňuje verejnosti zbaviť sa starých mobilných telefónov, a tak prispieť na pomoc útulku. Projekt ponúka darcovi riešenie, ako sa správnym spôsobom zbaviť nepotrebnej veci a navyše pomôcť tým, ktorí to potrebujú.

V pilotnej fáze projektu budú do 10 000 domácností v Bratislave doručené zberné obálky. Darcovia môžu do nich vložiť svoj nepotrebný alebo nepoužívaný mobilný telefón a odoslať ho z najbližšej pošty. Mobilné telefóny budú v súlade so zákonom o odpadoch riadne zaevidované a spracované environmentálne vhodným spôsobom.

„Pre neziskové organizácie je každý cent vzácny, keďže môžu pracovať len vďaka finančnej podpore a priazni svojich podporovateľov. Preto sme sa inšpirovali v zahraničí, kde má darovanie mobilných telefónov na charitatívny účel pozitívny ohlas u širokej verejnosti, skvelé výsledky a významným spôsobom pomáha podobným neziskovým organizáciám, ako je tá naša,“ konštatovala predsedníčka Slobody zvierat Pavla Dugovičová. „Zároveň nám je sympatické, že tak my, ako aj darcovia, týmto spôsobom prispejeme k ochrane prírody a životného prostredia,“ dodala.

Z každého mobilného telefónu pôjde na konto Slobody zvierat 50 centov. Záujemcovia o darovanie mobilných telefónov sa budú môcť zaregistrovať na mobil.slobodazvierat.sk, a v čo najkratšom čase im bude doručená zberná obálka.

„Veríme, že projekt sa ujme aj na Slovensku, a že sa z neho stane pre verejnosť príjemná a atraktívna forma podpory spoločensky prospešných aktivít a originálna forma pomoci neziskovým organizáciám,“ uzavrela Dugovičová.

Útulkovo.sk
Ilustračné foto