CESTA HRDINOV SNP: Kontesa zvláda cestu naboso, tak ani Miro nefňuká kvôli otlakom

0 1053

Bratislava 8. mája (Útulkovo.sk) – Sučka Kontesa s dobroduhom Mirom sa na trase Cesty hrdinov SNP zastavili v Dobšinej, aby kúpili náplaste na Mirove otlaky. Kontesa ich zatiaľ nepotrebuje. Pokračovali smerom na Telgárt. Prespali v turistickej chate, kde ich chatárka ubytovala zadarmo. Aj dobrí ľudia sa dnes nájdu…

Postretávali už viacerých ľudí. A hoci je už máj, mali si možnosť užiť aj posledné zvyšky snehu. Podľa Mira cesta prebieha bez väčších problémov. „Máme sa fajn,“ konštatoval.

Prezradil však, že náplaste, ktoré mu ochraňujú nohy pred otlakmi, sa vždy po pár metroch náročnejšieho terénu odlepia. „Ale vravím si, že keď to dáva Connie naboso, tak nebudem fňukať,“ zhodnotil.

Na rozdiel od Mira, Kontesa nemá zatiaľ na labkách žiadne odreniny. „Je zlatá a poslúcha. Občas niečo zavetrí v lese,“ dodal. Po výstupe na Kráľovu hoľu ešte prezradil, že na Kráľovej holi nestojí ani jeden strom zelený.

cesta snp6

Sučka z bratislavského útulku Kontesa sa 30. apríla vybrala na takmer 3-týždňovú púť naprieč Slovenskom. S turistom, nadšencom a dobrodruhom Mirom Tichým spolu prejdú známu trasu Hrdinov SNP z východu na západ Slovenska.

Pre všetkých fanúšikov útulkáčov, turizmu a dobrých nápadov pripravila Sloboda zvierat súťaž. Kto slávnu dvojicu na potulkách horami (pozor, nie v meste) odfotí a pošle ich fotku na kampane.sz@gmail.com aj so svojou adresou, dostane od Slobody zvierat malý darček. „Dvojicu ľudia spoznajú podľa vestičky s logom Slobody zvierat, ktorú bude mať Kontesa a sebe,“ vysvetlila Silvia Čaňová zo Slobody zvierat.

Útulkovo.sk
Foto: Miro Tichý Sloboda zvierat