CESTA HRDINOV SNP: Miro Tichý už má otlaky, sučka Kontesa zatiaľ nie

0 1467

Bratislava 5. mája (Útulkovo.sk) – Sučka Kontesa z bratislavského útulku Slobody zvierat zdolala s Mirom Tichým Volovské vrchy. Aj tie sú na ich viac ako 400 kilometrovej Ceste hrdinov SNP, na ktorú sa vydali minulý týždeň z Dukly do Bratislavy.

„Kontesa je úplne super, naučili sme sa zdolávať vlaky, autobusy, chodiť po schodoch,“ priblížil Miro Tichý. Cestovatelia si už „užili“ aj nepríjemné počasie, pretože na vrchu Kloptaň, ktorý meria 1153 metrov ich zastihol silný dážď s krúpami a museli tam prespať. Práve po hrebeni tohto vrchu na Kojšovskej holi vedie turistická trasa nazývaná Cesta hrdinov SNP.

Cestovatelia smerovali potom na Dedinky. „Uvidíme ako to pôjde, otlaky mi dávajú poriadne zabrať,“ zhodnotil Miro Tichý. Naopak Kontesa s chodením problémy nemá. „Kontesa je poslušná a v poriadku. So šľapaním problémy nemá. Občas jej masírujem nohy, kiežby aj ona mne,“ dodal cestovateľ.

cesta snp3

Sučka z bratislavského útulku Kontesa sa 30. apríla vybrala na takmer 3-týždňovú púť naprieč Slovenskom. S turistom, nadšencom a dobrodruhom Mirom Tichým spolu prejdú známu trasu Hrdinov SNP z východu na západ Slovenska.

Pre všetkých fanúšikov útulkáčov, turizmu a dobrých nápadov pripravila Sloboda zvierat súťaž. Kto slávnu dvojicu na potulkách horami (pozor, nie v meste) odfotí a pošle ich fotku na kampane.sz@gmail.com aj so svojou adresou, dostane od Slobody zvierat malý darček. „Dvojicu ľudia spoznajú podľa vestičky s logom Slobody zvierat, ktorú bude mať Kontesa a sebe,“ vysvetlila Silvia Čaňová zo Slobody zvierat.

Útulkovo.sk
Foto: Miro Tichý Sloboda zvierat