Viac ako 400 km krížom cez Slovensko prejde dobrodruh Miro Tichý a vlčiačka z útulku Kontesa


Bratislava 1. mája (Útulkovo.sk) – Viac ako 400 km krížom cez Slovensko prejde dobrodruh Miro Tichý a vlčiačka z útulku Kontesa. Putovať budú po trase hrdinov Slovenského národného povstania (SNP). Kontesu vybrali na túto cestu spomedzi viacerých psov z útulku Slobody zvierat. Ak ich uvidíte na potulkách horami a odfotíte ich, môžete sa zapojiť do súťaže Slobody zvierat.

Sučka z bratislavského útulku Kontesa sa 30 apríla vybrala na takmer 3-týždňovú púť naprieč Slovenskom. S turistom, nadšencom a dobrodruhom Mirom Tichým spolu prejdú známu trasu Hrdinov SNP z východu na západ Slovenska. „Dvojica vyrazila na cestu 30. apríla večer. Vlakom sa doviezli do Košíc, odkiaľ sa na trasu vedúcu z Duklianskeho priesmyku napoja. Za 18 dní spolu prejdú viac ako 400 km a skončia v Bratislave,“ informovala Útulkovo.sk Silvia Čaňová zo Slobody zvierat.

„Kontesu sme vybrali v útulku spomedzi niekoľkých kandidátov. Osvedčila sa ako ideálny psík na cestu. Je mladá a silná, nemá ešte ani rok a pol, s vyrovnanou, poslušnou povahou,“ predstavila Kontesu Jana Liptáková zo Slobody zvierat. Ako dodala, sučka počas testovacích vychádzok v útulku najmenej ťahala a bola najpokojnejšia. „Veríme že bude dobrá parťáčka do pohody aj nečasu! Prišla k nám minulú zimu, vyhodili ju na ulicu aj so šteniatkami, ale rýchlo sa zotavila,“ priblížila.

cesta snp

Pre všetkých fanúšikov útulkáčov, turizmu a dobrých nápadov pripravila Sloboda zvierat súťaž. Kto slávnu dvojicu na potulkách horami (pozor, nie v meste) odfotí a pošle ich fotku na kampane.sz@gmail.com aj so svojou adresou, dostane od Slobody zvierat malý darček. „Dvojicu ľudia spoznajú podľa vestičky s logom Slobody zvierat, ktorú bude mať Kontesa a sebe,“ vysvetlila Čaňová.

Cestu Mira a Kontesy môžete sledovať prostredníctvom Slobody zvierat na Facebooku, mapovať ju bude aj Útulkovo. „Veríme, že sa aj touto netradičnou formou podarí spropagovať tému adopcií útulkových zvierat,“ uzavrela Liptáková.

Pozrite si trasu Mira a Kontesy:
cesta snp2

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat