Škôlkari a školáci z Košíc pomohli opusteným zvieratkám

0 1348

Košice 11. júna (Útulkovo.sk) – Škôlkari a školáci z Košíc pomohli opusteným zvieratkám. Svoj talent tak prostredníctvom súťaže využili na pomoc košickému útulku, ktorý prevádzkuje Únia vzájomnej pomoci ľudí a zvierat v Haniske.

V čase od 9. apríla do 17. mája prebehla v košickom kraji súťaž SUPERZÁLOŽKA. Do súťaže sa prihlásilo 25 základných a materských škôl. Výtvarné návrhy záložiek s témou prírody do nej zaslalo spolu 579 žiakov. Najkrajšie práce vymenia organizátori za finančný dar na podporu Únie vzájomnej pomoci ľudí a zvierat v Haniske.

Predmetom súťaže bol tematický návrh záložky za účelom spropagovania Dňa Zeme, Dňa stromov, Dňa Slnka, Svetového dňa životného prostredia a iných sviatkov spojených s prírodou, ochranou a starostlivosťou o ňu.

súťaž košice

„Nápad skĺbiť talent našich detí s charitatívnou pomocou útulku zvierat sa nám od začiatku veľmi zapáčil a s radosťou sme sa doňho zapojili. Vďaka finančnej podpore Nadácie KOSIT sa nám podarí upozorniť verejnosť na smutné osudy opustených psíkov a zároveň vzdelávať naše deti o potrebe ochrany zvierat. Projekt je ukážkovým príkladom potreby spolupráce verejného, súkromného a tretieho sektora,“ ocenil charitatívny projekt primátor mesta Richard Raši.

Výherné záložky budú profesionálne plnofarebne vytlačené a obojstranne zalaminované. Časť z nich bude pripravená na výmenu za finančný dar na podporu Únie vzájomnej pomoci ľudí a zvierat v Haniske. Druhá časť bude distribuovaná v partnerskom kníhkupectve pri predaji kníh ako odkaz detí pre čitateľov.

Útulkovo.sk
Foto: Kreatívne štúdio Lemur