Sibba z reťaze našla šťastný domov, už si zvyká aj na iných psov

0 1827

BRATISLAVA – Život Sibby bol strašný. Žila na reťazi u psychicky chorého muža. Kŕmili ju susedia, ktorí nahlásili Slobode zvierat, že nemá búdu. Skrývala sa iba pod akúsi lavičku.

Sibba prišla do útulku s reťazou na krku, nedôverčivá ku psom, plachá… V útulku si postupne zvykala na to, že ľudia môžu byť aj láskaví. Stále však nevychádzala so psami, nebola socializovaná.

„Na našu veľkú radosť sa o Sibbu začal zaujímať mladý pár, ktorý si ju chcel adoptovať. Postupne sa s ňou zoznamovali, k adopcii pristupovali veľmi zodpovedne,“ uviedla pre Útulkovo.sk Silvia Čaňová zo Slobody zvierat.
siba1

Ako dodala, keď do Slobody zvierat prišiel mail o Sibbinych pokrokoch, tešili sa všetci v útulku.

„Neviem, či sa ešte pamätáte na bielu sučku Sibbu, ktorú sme si vzali v januári tohto roka. Sibbka bola povestná tým, že neznáša iné psíky. Dnes to uz nie je pravda,“ napísala sučkina majiteľka Táňa.
siba

Zároveň prezradila, že Sibba má dvoch malých kamarátov, ktorých zbožňuje na zbláznenie, a už má aj jednu veľkú kamarátku – retrieverku Nancy. „Sibba je úžasná! A deň čo deň nám do života vnáša nesmierne potešenie,“ uzavrela Táňa.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat