Shorty je veselé šteniatko, ktoré objavuje svet

0 1488

Toto šteniatko sedelo pri ceste, zrejme ho tam niekto vyložil a možno ho aj nejaké auto ťuklo. Dostalo meno Shorty a rýchlo sa mu podarilo nájsť nový domov v Nemecku.

Keď ho našli, bol v šoku, dehydrovaný, podvyživený, zablšený a celý poliaty a polepený (pravdepodobne od asfaltu).

Hneď večer bol prevezený na ošetrenie, na ambulancii dostal prvú pomoc, infúzie, lieky od bolesti, očistili sme ho od lepkavej neznámej látky. Bol veľmi vystrašený, nedôveroval ľuďom, manipuláciu ale zvládal pekne.

Po pár dňoch, keď zistil, že človek vie byť aj dobrý, je z neho veselé hravé šteniatko, ktoré práve teraz začalo objavovať svet. Za pár dní si osvojil 100% hygienické návyky, dnu neničí, takže mu hľadáme domov v bytíku alebo v domčeku s celoročným prístupom dnu.

shorty

Shorty nemá problém ani s inými psíkmi, či deťmi. V neznámom prostredí je ešte trochu neistý, no svojho pána poslúcha na slovo a ak má pri sebe aj psieho kamoša, rýchlo sa oťuká.

Je kastrovaný, čipovaný, vakcinovaný. Podmienkou adopcie je podpísanie adopčnej zmluvy a uhradenie adopčného poplatku.

shorty1

Pre psíka je nutné prísť si osobne. (Ak cestujete z ďaleka vlakom alebo autobusom, vieme počkať na stanici v Michalovciach alebo Košiciach – dohoda telefonicky)

Pre záujemcov z ČR: Psíka vieme priblížiť vrámci Slovenska. Nedávame po zlých skúsenostiach na prevozy.

Kontakt: +421 918 843 859, +421 908 667 858, ozpomocpsom@gmail.com

O zvieratku:

Meno: Shorty
Pohlavie: pes
Farba: čierna s hnedými labkami
Veľkosť: stredná
Vek: cca 4 mesiace

shorty3

OZ Pomoc psom

OZ Pomoc psom je skupina aktívnych ľudí, ktorým nie je ľahostajný osud nechcených zvierat v našich uliciach a zvierat všeobecne. Psíkov a mačičky zachraňujú už viac ako tri roky, predtým pod hlavičkou OZ Centrum osvety chov. spol. zvierat. Starajú sa o psíkov v KS Strážske a o ďalších psíkov a mačičky, ktoré sú v dočasných opaterách. Viac>>