Segal robí prokroky a učí sa veriť človeku


Nádherný Segal sa túlal aspoň 2 mesiace v obci Banský Studenec pri Banskej Štiavnici. Nedal sa však ani pohladkať, bál sa a až teraz sa ho konečne podarilo odchytiť a dostal sa k nám.

Segal je pes rasy belgický ovčiak malinois, alebo jeho kríženec. Život na ulici, prípadne predošlý majiteľ na ňom zanechal stopy a Segal vôbec nedôveruje človeku.
Neustále je v strehu, bojí sa každého pohybu, avšak vôbec nie je agresívny, strach prejavuje skôr únikom.

Pomaličky však robí pokroky, učí sa opäť veriť človeku, začína si užívať prechádzky. Postupne sa prejavujú v ňom aj typické povahové vlastnosti pre belgických ovčiakov – je aktívny a takmer neúnavný (vo voliére je neustále v pohybe), potrebuje zamestnať, miluje pohyb.

Segal hľadá a potrebuje naozaj skúseného majiteľa. Potrebuje človeka, ktorý má ideálne aj skúsenosti s týmto plemenom. Hľadá si niekoho, kto mu dá šancu a potom z neho bude verný a dokonalý rodinný pes a ochranca vášho majetku.

Nie je to pes pre každého. Ak si však myslíte, že je to ten pravý pes pre Vás, kontaktujte nás.

DSC00398

Segal je odčervený, očkovaný, čipovaný a kastrovaný. Pri adopcii sa podpisuje adopčná zmluva a platí iba symb. poplatok za vet. ošetrenie.
Kontakt: 0915 487 249, tulavalabka@gmail.com

O zvieratku:

Meno: SEGAL
Pohlavie: pes – kastrovaný
Farba: hnedej až čiernej
Vek: 1 – 2 roky
Veľkosť: väčší stredný

DSC00370

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>