Sedem rokov na krátkej reťazi: Nekonečné peklo sa už skončilo

1 2779

VEĽKÉ KAPUŠANY – Javor z Veľkých Kapušan prežil sedem rokov na krátkej reťazi. Dnes sa už dáva do poriadku v útulku.

Nešťastný psík sa nachádzal úplne vzadu na pozemku a úpenlivo plakal. Patril alkoholikovi, ktorý sa o neho vôbec nestaral. mal strážiť neoplotenú záhradu.

„Keď som k nemu prišla, od šťastia sa pocikal, čupla som si k nemu a on mi hne´d podal labku,“ opísala prvé stretnutie s psíkom Javorom inšpektorka Slobody zvierat Veronika Čavisová.

Psík sa narodil v roku 2008 a od mala bol stále na rezazi. Raz do roka ho dali na vôdzku a vzali ho na miestny úrad na vakcináciu besnoty. To bola jeho jediná prechádzka.
javor1
„Jeho búda mala iba strechu, podlaha chýbala, psík spal v jame na zemi, ktorú si vyhrabal. Tak žil celé roky aj počas zimy. Je zázrak, že vôbec prežil,“ opísala inšpektorka, ktorá navrhla jeho majiteľovi, aby mu urobil novú búdu a keď ho chce držať na reťazi, treba, aby bola dlhšia s obratlíkom.

Opitý majiteľ psa inšpektorke vynadal. V slabej chvíli povedal, nech si psa vezme. „Psa som okamžite odopla, vzala na ruky a hodila ho do auta. Ani som sa nerozlúčila a pálila som preč,“ dodala inšpektorka.

Dnes sa už psík zotavuje v útulku Slobody zvierat.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat