Sebastián breše, aby dostal piškótky

0

Sebastián je psík, ktorého OZ Cesta za domovom odobralo z neďalekej rómskej osady v Hranovnici. Ležal schúlený na zemi medzi odpadkami, ledva sa hýbal a trpel v bolestiach.

Nikoho nezaujímal, hnil doslova zaživa a jeho rana zapáchala na niekoľko metrov. Na veterinárnej klinike sa všetkým naskytol hrozný pohľad na zarezanú a vrastenú šnúrku v jeho krku. Tú mu museli dať na krk deti v osade, keď bol ešte šteniatko. Sebi rástol a šnúrka sa mu zarezávala hlbšie a hlbšie.

2 (2)

Momentálne je Sebi veterinárne ošetrený, rana sa mu krásne hojí. Užíva si teplo, plnú misku a pomaly začína veriť človeku. Tento krásavec sa musel v osade narodiť. Jeho jemná dušička je poznačená krutosťou, silou a zlým zaobchádzaním. Zo začiatku je voči cudzím ľudom opatrnejší a bojazlivý. Avšak netrvá dlho a je z neho veľký maznáčik, ktorý si brechotom vyprosuje ďalšie pohladenie a piškótky.

Sebi je mladý psík, aktívny, hravý. Potrebuje čas a bude z neho dokonalý psí spoločník. Potrebuje čas, aby zabudol na predchádzajúci život. Do nového domova pôjde očkovaný, čipovaný, odčervený, odblšený a kastrovaný. Je vhodný predovšetkým do bytu alebo do domu s celoročným prístupom dnu, k deťom, aj k iným zvieratkám.

Kontakt: +421 948 598 268 a +421 948 613 193, info@cestazadomovom.sk

3 (2)

O zvieratku:

Meno: Sebastián
Pohlavie: pes
Vek: 10 mesiacov
Veľkosť: cca 40 cm
Váha: cca 11 kg

OZ Cesta za domovom

Občianske združenie Cesta za domovom sa zaoberá pomocou pre týrané a opustené zvieratá v Poprade a jeho okolí.