Savana má veľmi dominantnú povahu


Savana si hľadá domov. Momentálne sa nachádza u rodiny, ktorá ju adoptovala v byte a v spoločnosti druhej vzrastom menšej mačičky. Problémy sú s jej dominantnou povahou.

Pár slov od jej terajších majiteľov: „Savanka je vychovaná, samostatná. Vždy, keď sedáva na okne, susedia ju obdivujú aká je krásna. Pre objatie si príde sama, vtedy, keď má na to chuť a nemá rada keď si ju ľudia berú na ruky. Keď urobí niečo zlé, stačí zvýšiť hlas a uteká na „svoje miestečko“, stačí prasknúť utierkou vo vzduchu a Savanka vie, že sa má „ukľudniť“. Savanke bude lepšie skôr samej, lebo s inými mačkami sa nemusí zniesť, je natoľko hravá, že iným mačkám sa to nemusí páčiť. Potrebuje škrabadlo pre mačky, ináč ničí nábytok. Je čistotná, nikdy nešpiní mimo záchod, dokáže krásne papať nad miskou. Čo sa týka stravy, nie je vyberavá, je naučená hlavne na granule, občas dostáva mäso v konzerve, taktiež čerstvé mäso. Je veľmi živá, skáče aj po najvyšších poličkách, ak sa dá. Nie je bojazlivá, zrejme by si zvykla aj na život na dvore.“

OZ Mačky Zvolen usúdilo, že pre Savanku by bol vhodný dom s možnosťou výbehu von, prípadne bezpečný dvor. V byte sa zjavne nudí a tam je pes zakopaný, aj keď sa v jej príbehu žiadny nevyskytol. Faktom ostáva, že Savana týmto prichádza opäť o domov a veľmi potrebuje, aby sa jej niekto ujal a ponúkol jej pomoc. Mačička je kastrovaná, testovaná na Felv a FIV, očkovaná, čipovaná s perfektnými hygienickými návykmi.

Kontakt: 0915 832 744, mnau.zv@gmail.com

O zvieratku:

Meno: SAVANA
Pohlavie: mačka
Farba: sivo-biela
Vek: 14 mesiacov

Viac na facebook profile Mačky Zvolen