Safira žila v rómskej osade, pravidelne rodila šteniatka a hladovala

0 816

Safira od malička žila v rómskej osade pri Zvolene. Pravidelne rodila šteňatá, hladovala a bola okrikovaná. Našťastie sa našli ľudia, ktorým záleží na osude zvierat aj v takýchto častiach Slovenska a psom v tejto osade pomáhajú. Safira je odtiaľ preč, už je v bezpečí a začína žiť psím originálnym životom. Dokonca už v novom domove, ktorý si našla v apríli na akcii Nájdite sa so zvieratkom z útulku.

Je to dokonalá, priateľská a milá sučka. Je jemná, rýchlo sa prispôsobí, rýchlo sa učí. Na obojok a vôdzku si takmer úplne zvykla za jeden deň, no ešte musíme byť v strehu, niekedy na vôdzke brzdí. Je dobrá, nekonfliktná, vhodná aj k deťom. Prvú prechádzku si doslova užívala, muckala sa s deťmi, vyvaľovala sa v tráve, škerila sa a cerila zúbky od slasti. Dokonca začala iných psíkov opatrne vyzývať ku hre.

safira1

Má rada vodu, na prechádzke vošla do jazera a čvachtala sa. Bude to perfektná rodinná spoločníčka, kamarátka aj pre vaše deti. Vhodná je aj k iným psom. Vhodná je k rodinnému domu, či do bytu. Safira je odčervená, kastrovaná, čaká ju očkovanie. Pri adopcii sa platí len symbolický adopčný poplatok.

Kontakt: 0918 050 524, tulavalabka@gmail.com

safira3

O zvieratku:

Meno: SAFIRA
Pohlavie: sučka – kastrovaná
Farba: hnedá, biele ponožky a biely golierik
Vek: cca 1,5-2 roky
Rasa: mix šarpej ?
Veľkosť: menšia stredná, mohutnejšia

safira5

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>