Sadista otrávil a potom obesil susedovho československého vlčiaka

0 3278

Bratislava/Kornatice 14. novembra (Útulkovo.sk) – Susedské spory vyústili do vraždy čistokrvného československého vlčiaka Coriho, ktorého na pokrytie vyhľadávali majitelia psov až zo Švajčiarska a Talianska! V českej obci Kornatice ich takto vyriešil jeden z jej obyvateľov. Coriho otrávil a následne obesil.

Podozrenie padlo podľa majiteľky psa Coriho na jedného zo susedov. Ten sa údajne už v minulosti pokúsil Coriho zastreliť vzduchovkou. Majiteľka je presvedčená, že jej psa v hodnote okolo 30.000 českých korún najprv otrávil a potom vošiel do koterca a obesil ho. Mŕtvolu psa preto odviezla na veterinárnu kliniku, kde mu urobia pitvu.

Informácie o tomto brutálnom čine priniesla redakcia TN.cz s upozornením, že zábery, ktoré sa jej podarilo získať sú také šokujúce, že ich ani nemôže všetky zverejniť. „Prípad bol nahlásený v pondelok 11. novembra poobede. Kvalifikovali sme ho ako prečin týrania zvierat,“ potvrdil policajný hovorca z Plzne Ján Koželuh.

Páchateľovi podľa neho hrozia až tri roky väzenia.„Škoda bola predbežne vyčíslená na 30.000 korún,“ dodal Koželuh pre idnes.cz na margo hodnoty psa, ktorý bol zapísaný aj v plemennej knihe.

Útulkovo.sk
Foto: TV Nova