Rovnaký osud Tary a Sefory: Vyhladované dogy čakali na svoju záchranu

3

Bratislava 29. apríla (Útulkovo.sk) – Dve dogy, z dvoch rôznych miest Slovenska, doslova bojovali o život. Do jednej majitelia kopali, nedávali jej jesť a vôbec ich nezaujímalo, že potrebuje veterinára. Druhá trpela zavretá v koterci bez  jedla a vody niekoľko dní. Argentínska doga Tara a nemecká doga Sefora zúfalo čakali na pomoc.

Pri záchrane argentínskej dogy Tary bola ohrozená aj inšpektorka Slobody zvierat Erika Kněžská. Alkohol zohral u majiteľa sučky svoju úlohu, agresívne sa správal nielen voči Tare, ale aj voči inšpektorke. Nebol to však jediný problém, s ktorým si pri záchrane Tary musela poradiť.

„Po príchode na miesto vyšla von vychudnutá stará žena, ktorú som poprosila, aby išla k bráne. Cestou ku mne do psíka kopla, mala som čo robiť, aby som nepreskočila plot,“ opísala prvé dojmy Erika Kněžská. Pani tvrdila, že zanedbaná sučka patrí synovi. Keď aj on vyšiel von, nechcel sa jej vzdať ani za svet. Vraj ju už dá liečiť, aj granule jej kúpil…

tara1

„Už-už sa mi zdalo, že som ho uprosila, keď z domu vyšiel opitý chlap, otec rodiny. Po jeho opileckých výlevoch a agresivite – ´zmiznite od mojej brány´, začal mladý spätkovať, že ju veru nedá, nech ideme preč,“ opísala inšpektorka, ktorá z bezpečnostných dôvodov počkala, kým sa opitý chlap nevrátil späť do domu a potom bojovala o Taru ďalej.

Po vysvetlení, že Tara potrebuje kliniku a infúzie, sa syn spýtal, či psa naozaj chce vziať. „Prikyvovala som ako somár, len nech som preč, kým nevyjde agresor. Podarilo sa, rýchlo sme vybrali prepravku a v okamihu som sučku naložila,“ dodala.

tara

Argnetínska doga putovala do útulku Slobody zvierat a k veterinárke, ktorá skonštatovala, že má zlý výživový stav, dlhodobo neliečenú ťažkú dermatitídu so zápalovými procesmi v tele, vonkajšie parazity a upozornila aj na zlé zaobchádzanie. „Teraz sa v dočasnej opatere lieči antibiotikami, dobrou stravou, výživovými doplnkami a absolvuje kožné testy,“ ozrejmila inšpektorka.

Nemeckú dogu Seforu zasa zachraňovala inšpektorka Slobody zvierat Renáta Tornócziová na južnom Slovensku. „Z Hornej Potône sme dostali hlásenie, že majiteľka nemeckej dogy sa o sučku nestará, opúšťa ju a necháva zatvorenú v koterci aj niekoľko dní bez vody a jedla,“ informovala Útulkovo.sk Silvia Čaňová zo Slobody zvierat. Aj Seforu čaká mnoho veterinárnych vyšetrení, aby sa zistilo, ako ju dlhodobá podvýživa poznačila.

sefora1

Osudy psíkov, ktoré Sloboda zvierat zachraňuje, sú neraz veľmi ťažké, a preto uvíta každú pomoc. Či už v podobe nahlásenia prípadov týraných psíkov, ako aj príspevkov na veterinárne ošetrenie tých zachránených. Ak sa rozhodnete aj vy pomôcť, môžete tak urobiť TU.

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat