Rotvajlerka útočila na ľudí, no rodina sa jej nevzdala

0

Bratislava 26. júna (útulkovo.sk) – Zavretá v koterci čakala Fiona na niekoho, kto by sa jej ujal. Ratvajlerka to nemala ľahké, pretože u ľudí vzbudzovala rešpekt. Iveta sa však nebála a keď sa sučka na ňu zahľadela s očami plnými utrpenia, bolo rozhodnuté.

„Keď som povedala, že ju chcem, moja spolubývajúca nebola veľmi nadšená, nakoľko som išla pre malého psíka a domov som si niesla dospelého rotvajlera, no ja som bola šťastná,“ povedala pre Útulkovo.sk sučkina majiteľka Iveta, ktorá ju na jar prihlásila aj do našej súťaže Naj útulkáč.

Po príchode do svojho nového domova bola Fiona bojazlivá, bolo ju treba vykúpať a poriadne nachovať. „Boli sme jej všetko nakúpiť. Predavačka mala radosť, nakoľko som kúpila od misiek, cez granule, konzervy, obojku, vôdzky, oblečenia všetko, keďže bol sneh a riadna zima, hračky, pamlsky, košík, pelech, deky no bolo toho veľa,“ vyrátala Iveta.

Vykúpaná a najedená Fiona spokojne zaspala. „Bol to prekrásny pohľad a ja som bola šťastná,“ spomína majiteľka. Vtedy ešte netušila, čo ju čaká.

Po pár dňoch začala Fiona útočiť na ľudí. „Prvý útok bol na môjho priateľa, pre ktorý sme ukončili vzťah, nakoľko som sa Fiony odmietla vzdať,“ vysvetlila majiteľka. Ako dodala, bolo to strašné, pretože vždy, keď prišla návšteva, báli sa, aby Fiona zas nezaútočila. Musela nosiť náhubok.

Útoky Fiony sa opakovali, no Iveta nebola ochotná sa jej vzdať. Dokonca sa kvôli nej musela presťahovať. Začala sa Fione intenzívne venovať a výsledok sa dostavil. „Útoky po čase prestali a Fiona bola aj pri návštevách uvoľnená,“ spresnila. „Nakoniec aj pri mojom bývalom priateľovi to dopadlo dobre a sú kamaráti a Fiona mu občas uštedrí pár pusiniek,“ prezradila.

Útokmi sa zlé obdobie však neskončilo. Sučka ochorela a bezmocná majiteľka nechala na jej liečenie množstvo peňazí u veterinára. Nevedela, čo má robiť, tak zavolala do útulku. „Bolo to moje zúfalstvo, áno chcela som sa Fiony vzdať,“ zhodnotila.

V tom čase mala 22-rokov a bola na konci so silami aj s peniazmi. „Pani z útulku mi poriadne vyčistila žalúdok a potom ma odporučila na ich lacného a dobrého veterinára, ktorý nám to všetko pomohol vyriešiť a Fionku vyliečil aj vďaka útulku Žilina,“ uzavrela spokojná majiteľka.

Útulkovo.sk
Foto: Útulkovo.sk/Naj útulkáč