Jediné mačiatko, ktoré prežilo bezcitnosť detí, je Romanka


Posledné mačiatko, ktoré prežilo „hranie“ detí v rómskej časti mesta, je Romanka. Ostatné mačiatka deti zlynčovali. Túlavú labku kontaktovala jedna pani z rómskej časti mesta. „Už sme s ňou riešili kastrácie mačiek a tiež zachránila šteniatko, ktorého súrodencov, tak isto decká z tejto časti mesta, pozabíjali,“ priblížila Radka z OZ Túlavá labka. Romanka nakoniec našla svoje šťastie. Novú rodinu jej pomáhalo hľadať aj Útulkovo.sk.

Romanke deti ublížili, mala boľavé zadné nôžky, ale chodí, pohybuje sa, no nôžky sú zatiaľ slabé. Je to veľmi milé, krásne a pokojné mačiatko. Ostatných zvierat sa bojí a trochu stráni, no v ľudskom náručí sa cíti výborne. Vtedy pradie, mojká sa, naťahuje nôžky a tvári sa blažene. Romanka je zatiaľ odčervená. Je čistotná, naučená na mačací záchodík.

Kontakt: 0915 487 249, tulavalabka@gmail.com

O zvieratku:

Meno: ROMANKA
Pohlavie: mačka
Farba: korytnačiová
Vek: cca 2,5 mesiaca
Rasa: mačka domáca

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>