VIDEO: Riško sa do záhrady nehodí, mal by bývať v byte

0 3612

Riško je nádherný ryšavý kocúr, ktorý sa objavil začiatkom zimy v záhradkárskej osade Stráže pri Zvolene. Rýchlo sa skamarátil s tamojšími kastrovanými mačkami a kocúrmi a ako submisívny mladík nemal sklon k bitkám ani súpereniu. Naopak, s každým vychádzal dobre a svojím jemným hláskom prosíkal od záhradkárov najprv pohladkanie, až potom nakŕmenie. Riško našiel nový domov v Bratislave, hľadať mu ho pomáhalo aj Útulkovo.sk

Riško sa na Strážach nemal zle, ale jedného dňa si zranil labku. Možno preliezal cez plot, možno ho predsa len napadol niektorý z kočovných kocúrov. Na labke sa mu vytvoril škaredý absces, a preto musela byť veterinárne ošetrená. Pri tej príležitosti bol Riško aj vykastrovaný a dali sa mu urobiť testy. Bohužiaľ, test na FeLV (mačacia leukémia) mu vyšiel s pozitívnym výsledkom.

Risko po operacii

Má asi rok a pol až dva. Je zdravý, väčšieho vzrastu a rátame s tým, že teraz ešte zmohutnie. Choroba sa na ňom zatiaľ nijako neprejavuje a je možné, že sa neprejaví celé roky. Kvôli pozitívnemu testu však môže ísť len do domácnosti, kde sa nebude stýkať s inými mačkami, kde nebude zažívať stres, ale pohodu, ktorú bude svojim majiteľom vďačne oplácať.

Kontakt: alexandra.pavelkova@gmail.com

O zvieratku:

Meno: RIŠKO
Pohlavie: kocúr
Farba: ryšavá
Vek: cca 2 roky

risko v royovskej poze

Riškovi sa so svojou milou a dôverčivou povahou sa do osady pri lese nehodí – on potrebuje svojho človeka a svoju lásku mu bude prejavovať veľmi nástojčivo a dôrazne. Riška najlepšie predstaví toto video: