Riki píše z novej rodiny: Mám svoju perinku a nikdy nie som hladný

0
Foto: Sloboda zvierat

Hlad, blchy a samota sú minulosťou. 

Zachránili ho, keď mal osem rokov. Odobrali ho z opusteného domu. Rodina zosnulej babky, dom zamkla a o psíka sa nestarala. Kŕmila ho suseda-záchrankyňa. Vďaka nej sa dostal do útulku vo Veľkých Kapušanoch.

Riky bol v hroznom stave. Na chrbte a nose mal vyšúchanú srsť od toho, ako sa šúchal, keď sa chcel zbaviť bĺch.

V bratislavskom útulku si ho našla milá pani s dcérou. Prijali ho za člena svojej rodiny a dnes je opäť šťastný. Čítajte, čo napísal Slobode zvierat:

 

Dobrý deň,

volám sa Rikió ( pre moje paničky Rikinko ) a na úvod Vám chcem veľmi pekne poďakovať, že ste ma k sebe do útulku prichýlili a dali mi svoju lásku a opateru a dočasný domov, kým som nenašiel ten svoj ozajstný.

Mám sa veľmi dobre, som šťastný psík, mám svoju perinku, svoje miesto a nikdy nie som hladný, vrátane dobrôt ako piškótky a kostičky pre psíkov navyše. S nikým sa na prechádzke nehádam, keď ma niekto osloví, pekne sa nechám pohladiť, moja panička mi môže veriť až tak, že na prechádzke s ňou idem pekne bez vôdzky, pochodím si po trávičke, poňuchám si najnovšie správy, vykonám všetko, čo treba, a ideme spolu domov.

Nemám síce veľmi rád kúpanie a mááááááálinko sa bránim do sprchy, ale keď som už raz tam, tak je to super, dostávam veľa pozornosti a lásky od mojej malej paničky Karinky ako aj od veľkej paničky, a keď sú doma so mnou nikdy nie som sám a venujú sa mi, hladia, rozprávajú so mnou a ja sa na ne len pekne nechápavo usmievam.

Chodíme často cez víkend aj na rôzne výlety alebo dlhšie prechádzky a všetci ma majú radi či doma, či vonku, či návštevy. Budem rád, keď ma prídete niekedy navštíviť, že sa o mňa nemusíte báť, len sa vopred prosím ohláste na mobil, aby sme boli doma a Vy ste nechodili zbytočne.

Prajem Vám veľa úspechov v nádhernej a zároveň aj náročnej práci a prajem všetkým zvieratkám bezpečný láskyplný domov ako mám ja a všetkých Vás pozdravujem. S láskou Váš Rikió J