Tisícka ľudí je proti držaniu psov na reťazi, zaradiť sa medzi nich môžete aj vy

6

Bratislava 25. júla (Útulkovo.sk) – Petíciu za zákaz držania psov na reťazi už podpísala tisícka ľudí. Útulkovo.sk o tom informovala Silvia Čaňová zo Slobody zvierat.

V horúcom lete sú psy na reťaziach najzraniteľnejšou skupinou zvierat. „Reťaz zvieratám znemožňuje utiahnuť sa do tieňa pred spaľujúcim slnkom, do bezpečia a sucha pred búrkou, nedovolí im dostať sa k vode,“ priblížila.

Zároveň vysvetlila, že reťaz zmení svet psíka na život ohrozujúce väzenie. Útulkovo.sk už prinieslo nejeden príbeh psíka trpiaceho na krátkej reťazi. Blek, Nero, Aylin a mnoho ďalších si prežili na krátkej reťazi peklo. Nejednému sa zaryla hlboko do krku a po tom, ako ho zachránili, sa zotavoval dlhé týždne.

pes na reťazi1

„Podľa zákona má mať každý pes denné venčenie a voľný pohyb, prístup k vode a prístrešku, riadnu stravu a veterinárnu starostlivosť,“ zdôraznila Čaňová. Preto Sloboda zvierat vyzýva ľudí, aby mali oči otvorené a ak sa stretnú s prípadom týrania zvieraťa vo svojom okolí, nahlásili to Regionálnej potravinovej a veterinárnej správe, polícii, alebo priamo Slobode zvierat.

Pomôcť môžete ešte stále aj podpisom pod petíciu. Petičné hárky nájdete TU.

Útulkovo.sk
Ilustračné foto: Sloboda zvierat