Český portál propaguje reštauráciu, kde varia psy. Na požiadanie pripravia aj vášho vlastného!

13 3550

Bratislava 11. augusta (Útulkovo.sk) – Česká webstránka propaguje reštauráciu, v ktorej si môžete pochutnať na jedlách pripravených výlučne zo psieho mäsa. V bohatej ponuke jedálneho lístka podnik ponúka napríklad čivavu s karamelom, grilované chrtie rebrá so smotanovou omáčkou, grilovaného vlčiaka na cesnaku, jazvečíka na brusniciach a mnoho ďalších „lahôdok“.

Labužníci si dokonca môžu pochutnať na bernardínovi alebo perkelte zo stavača. „Vzhľadom k obvyklému spôsobu chovu psov, predstavuje psie mäso vynikajúcu alternatívu k priemyselne chovaným zvieratám, ktoré nemajú prirodzený pohyb, a preto trpia množstvom degeneratívnych porúch,“ uvádza sa na hlavnej stránke psej reštaurácie s tým, že najcennejší sú odchytení voľne žijúci jedinci, v ktorých mäse cítiť kus nespútanej divočiny.

Na webovej stránke reštaurácie sa ďalej dozvieme, že v nej varia skúsení ázijskí kuchári pod vedením čínskeho šéfkuchára, ktorý však zdieľa rovnaké (európske) hodnoty v oblasti prístupu ku zvieratám. „Preto vám môžeme garantovať úžasný gastronomický zážitok,“ zdôrazňuje stránka a pripomína, že psie mäso je v Južnej Ázii druhým najpopulárnejším mäsom hneď po kurčatách. „Je nielen veľmi chutné, ale je tiež zdrojom dôležitých živín vrátane bielkovín a uhľohydrátov,“ pripomína.

dogh1

Podľa stránky reštaurácia tiež vykupuje psov. Malé plemená, do štyroch kilogramov za 200 Kč, stredné plemená do 15 kg za 400 Kč a veľké plemená nad 15 kg za 550 Kč. Najviac vám údajne zaplatia za bernardína, za ktorého ponúkajú sumu 950 Kč. Uprednostňujú tiež výkup jazvečíkov za 300 Kč, vlčiakov za 600 Kč, čivav za 500 Kč a chrtov za 700 Kč.

„Pre ostatné plemená vám radi pripravíme individuálnu ponuku,“ informuje webstránka DogHeaven.cz s tým, že psa, na ktorom si chcete pochutnať, si môžete priniesť aj so sebou. Na varenie však nemôžete ponúknuť hocijakého. „Z hygienických dôvodov nevykupujeme psy staršie ako päť rokov, choré psy a mŕtve psy,“ upozorňuje stránka.

Útulkovo.sk zaujímalo, či by podobnú zvrhlosť bolo možné realizovať aj u nás. „Podľa súčasne platných právnych predpisov nie je možné povoliť takúto prevádzku na Slovensku,“ upokojila nás Lenka Skalická z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Keby sa však našiel nejaký recesista a rozhodol by sa DogHeaven navštíviť, na stránke reštaurácie by jej reálnu adresu hľadal márne. Pozornému čitateľovi však neujde Manifest serveru DogHeaven.cz, ktorý po rozkliknutí upozorňuje, že výkup psov sa nekoná.

dogh2

Dôvod je prozaický! Reštaurácia je len virtuálna a v skutočnosti neexistuje. Autori projektu chcú takouto formou vyvolať diskusiu na otázku: „Prečo sa niekto pohoršuje nad zabíjaním domácich miláčikov a na druhej strane toleruje hromadné jatky hospodárskych zvierat? Prečo sú niektoré druhy zvierat degradované do priemyselnej výroby a kvôli tomu prežijú úbohý krátky život, no na druhej strane iné zvieratá si môžu užívať často až ohromujúci luxus?“

Manifest zároveň vysvetľuje, že v masovom priemysle je všetko balené do obalov, ktoré vôbec neevokujú smrť. „Ako to, že sa vám hnusí pohľad na grilovaného psa a pri pohľade na pečenú kačicu rozmýšľate o kapuste a knedli?“ pýtajú sa autori projektu a apelujú na to, že všetky zvieratá predsa cítia utrpenie a bolesť rovnako ako človek.

Poznámka Útulkova.sk:
Propagácia myšlienok či produktov prostredníctvom fiktívneho provokatívneho projektu, ktorý však zadávateľ v prvej fáze vydáva za reálny a snaží sa „nachytať“ čím viac divákov, čitateľov či inštitúcií, je jednou z moderných foriem marketingu. Pred časom tak významná firma vyrábajúca sprchové gély „pustila“ von správu o tom, že založila špeciálnu leteckú spoločnosť, kde si jej výrobky budú môcť zákazníci vyskúšať vo vaniach priamo v lietadlách. O tom, že je to fikcia, sa zákazníci dozvedeli až v druhej fáze kampane. Ale pozor! Ak budú ochrancovia zvierat pridlho propagovať svoju vymyslenú reštauráciu s pečeným psím mäsom, skôr či neskôr môže nejakého podnikavca napadnúť skúsiť takýto nechutný projekt rozbehnúť aj v realite. Podľa nás preto portál DogHeaven.cz v dobrom úmysle rozohral nebezpečnú hru. Čo si o tom myslíte vy?

Útulkovo.sk
Foto: www.DogHeaven.cz

 • Ivoss MetalFever

  ty ludia uz nevedia co so sebou su uplne upratany pouabijat takychto nic ine !

 • Peťuška Uhrovicova Lionelkova

  Humus!!!!!! Tych co tato kravina napadla ja by som ich spravila na karamele ci na cesnaku !!!!! no coment bo by som musela pouzit nadavky !!!!!!!!!!!

 • Drevorubav

  Vy inteligenti čo tu prispievate si najprv prečitajte cely članok a potom môžete nadavať tak akurat na seba akí ste sprostí.

  • PrecoNie

   ty inteligent, kazdemu je jasne ze je to recesia, no v skutocnosti sa to deje, nie u nas ale deje, prave teraz, v tomto momente ako pisem tento prispevok umiera nejaky pes ukrutnou smrtou len preto ze je niekto „hladny.“

   • Laco Borbély

    Tak isto práve teraz, v tomto momente ako píšem tento príspevok umiera nejaká krava ukrutnou smrťou len preto, že je niekto „hladný.“

   • PrecoNie

    Ak je pre teba krava to iste ako pes…dobru chut!

   • Laco Borbély

    Ďakujem.

 • dim0n

  kokoti, dyt je to vtip, sice hnusny ale vtip, viz http://www.dogheaven.cz/manifest.html

 • PrecoNie

  No ak nevidia rozdiel medzi psom a kacicou…tak dakujem pekne.

  • lajla

   ludia z vychodu su pre teba bližšie k opici ako k človeku ,tak ty si potom pre nich bližšie k jednobunkovcom ako k opici …. napr .japonci maju v priemere vyššie iq ako biely … ty sa tvojím iq nechytáš a ni na toho ,ktorý je u nich podpriemerny :)

   • PrecoNie

    Mne je uplne ukradnute co som pre nich ja, ich nazor ma vobec ale vobec nezaujima. A k tomu IQ…moje je podla mensy 147, no to nie je podstatne. Aj clovek co ma IQ 80 moze byt ludskejsi a lepsi ako niekto kto ma 130. Je to hlavne o SQ a EQ ak ti to vobec nieco hovori.

 • Andrej

  Myslim, ze ciel tohoto clanku je hlavne poukazat nato, ako sa zaobchadza so zvieratami ktore jeme obvykle. Nikto zvas nejde robit vegetarianov. ani porovnavat psa s kacicou..vacsina neriesi ked ide o ryby, kacice, kravy akym sposobom sa dostanu na tanier, a ked niekto napise clanok aby uputal pozornost na to co sa deje tak tu vypisujete kraviny. ;)

 • Sasha

  Rozumiem, čo tým chceli povedať (autori projektu), ale myslím, že sa to dá urobiť aj prijateľnejšie a inteligentnejšie. A súhlasím s Útulkovom, tiež si myslím, že to len zbytočne provokuje a nie je to práve bezpečná hra…pretože sa do nej zamotá aj to percento, ktoré by takúto ,,stravovňu“ privítalo v realite…