René si rád príde po pohladenie


Pred pár týždňami sme mali od pani zo Slobody zvierat nahlásené dve malé mačiatka vyhodené v krabici, zanechané len tak svojmu osudu. Prosili sme ľudí, aby ich aspoň postrážili, kým sa k malým dostaneme, boli v nízkej krabici v centre mesta.

Kedykoľvek mohli vbehnúť pod auto alebo sa s nimi mohol „pohrať“ pes či zlí ľudia, ktorým mačky jednoducho vadia. V celej Prievidzi sa nenašiel jeden jediný človek, ktorý by bol ochotný drobcov čo i len na hodinu vziať k sebe. Dokonca sa na ne bola pozrieť jedna „záchranárka“ mačiek, ktorá im tam nechala mačaciu kapsičku a s kľudným svedomím odkráčala preč.

Dnes sú už drobce v bezpečí. Boli veterinárne ošetrené, odčervené, odblšené a kompletne prehliadnuté. Obaja sú to zdravé dvojmesačné mačiatka, plné života a energie. Reného braček Roger už svoj domov našiel a tak ostal René sám.

Je to úplne zdravý kocúrik plný života a energie. Je zvyknutý na mačacie WC. Ak je hladný, nerobí mu problém jedlo si hlasne vypýtať, no a po dobrom obede si rád príde po pohladenie ktoré ho uspinká. Miluje ľudí a bude tým najlepším spoločníkom. Podmienkou adopcie je podpis adopčnej listiny a neskôr kastrácia.

Kontakt: 0902 628 348, anet.zet91@gmail.com

O zvieratku:

Meno: RENÉ
Pohlavie: kocúr
Farba: čierna
Vek: cca 2 mesiace
Rasa: európska krátkosrstá

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>