Rebríček popularity: Ktoré plemená psov sú najobľúbenejšie?

0
Zlatý retriever si vyslúžil tretie miesto. Foto: TASR/AP

Majitelia psov si čoraz častejšie vyberajú za svojho domáceho miláčika zástupcu niektorého z nasledujúcich plemien. Máte doma takého aj vy?

Americká organizácia American Kennel Club pripravila rebríček popularity čistokrvných psov za minulý rok. Na prvých priečkach sa nekonali žiadne veľké prekvapenia, poradie sa však zamiešalo v nižších častiach tabuľky. Niektoré rasy psov sa dostali o desiatky priečok vyššie ako roky predtým.

Labradori sa vďaka svojej priateľskej a bezstarostnej povahe držia na popredných miestach už od 80. rokov. Tento rok potvrdili svoj status najobľúbenejšej psej rasy a už po 25-krát po sebe zvíťazili.

Nemeckým ovčiakom patrí v rebríčku druhé miesto.

Francúzske buldočky sa držia v prvej top desiatke. Oproti minulému roku si polepšili o tri priečky a dostali sa tak na šieste miesto.

Nemecký krátkosrstý stavač patrí medzi najpopulárnejšie rasy. Tento rok sa umiestnil na 11. priečke.

Nórsky losí pes sa vyšvihol v rebríčku American Kennel Clubu zo 100. miesta na 88. pozíciu. Tento lovecký pes je známy hlavne svojou oddanosťou.

Cane Corso pochádza z Talianska. Toto plemeno psa sa objavuje už na starovekých maľbách. Podľa American Kennel Clubu sa umiestnil 35. v poradí rebríčku popularity čistokrvných psov. Rok predtým bol na 47. mieste.