Radnica v Handlovej eviduje viac nedoplatkov na dani za psa

0 941

HANDLOVÁ – Viac nedoplatkov za rok 2014 oproti predchádzajúcemu roku eviduje handlovská radnica v prípade dane za psa. Podľa hovorkyne mesta Soryany Hádenovej to spôsobila vyššia sadzba, ktorá platí od 1. januára 2014.

„Daň za psa sa oproti predchádzajúcemu platnému všeobecne záväznému nariadeniu (VZN) zvýšila o 28 %. Podľa aktuálne platného VZN ročná sadzba dane za psa chovaného v byte predstavuje 40 eur, v záhrade 15 eur, v rodinnom dome osem eur a v podnikateľskom subjekte 40 eur,“ ozrejmila Hádenová.

„Mesto posiela neplatičom minimálne raz ročne výzvy, umožňuje zaplatenie dlhu formou splátkového kalendára a vymáhanie nedoplatkov zabezpečuje prostredníctvom exekučného konania,“ vysvetlila hovorkyňa mesta.

Podobne ako v minulých rokoch aj v roku 2015 Handlová zverejní v apríli na svojej oficiálnej internetovej stránke zoznam daňových dlžníkov, u ktorých eviduje nedoplatok u fyzických osôb viac ako 160 eur a u právnických osôb viac ako 1600 eur. K 31. decembru 2013 dlžili mestu fyzické a právnické osoby na miestnych daniach a poplatkoch 251.649,63 eur.

TASR
Ilustračné foto: TASR/AP