VIDEO: Radarovi hrozilo odstrelenie

0 2198

Radar sa túlal po obci Lutila asi tri týždne. Hľadal pomoc, no namiesto toho, aby starosta pomohol, jeho riešením bolo odstrelenie. Nakoniec ho prichýlila jedna pani, ktorá zavolala dobrovoľníkov z Túlavej labky a poprosila o pomoc. Po dlhej dobe v útulku si aj Radar konečne našiel domov, no adopcia mu nevyšla a opäť sa vrátil do útulku. Nakoniec sa podarilo a Radar opäť odcestoval domov! Bude bývať v Krupine. 

Radar bol pravdepodobne vyhodený z auta, nikomu nechýba, nikto ho nehľadá. V aute sa vozí veľmi rád, bez problémov sám skočil na sedadlo a najviac sa mu páči pozerať cez otvorené okno.

Je to veľmi smutný, zlomený psík, ktorý zradu majiteľa nesie veľmi ťažko.

Pomaličky však začína opäť dôverovať ľuďom, užíva si hladkanie a pozornosť. Je priateľský, zatiaľ opatrný, no nie je agresívny. Radar je vhodný do domu, pri dostatku pohybu aj do bytu.

radar3

Kontakt: 0915487249, tulavalabka@gmail.com

O zvieratku:

Meno: RADAR
Pohlavie: pes
Farba: odtiene hnedej
Vek: cca 2 – 3 roky
Rasa: labrador x nemecký ovčiak
Veľkosť: stredný až väčší

OZ Túlavá labka

V decembri 2008 založila partia kamarátov z Banskej Štiavnice, ktorých spájala láska k zvieratám, OZ Túlava labka. Všetci sa spoznali nezávisle rok predtým, ako aktivisti v miestnom útulku. OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvieratám. Činnosť OZ je zameraná na pomoc v Štiavnických vrchoch i keď niekedy siaha aj oveľa ďalej. Viac>>