Punky – OZ Túlavá labka


„My sme sa rozhodli, aby ste si ju vzali späť!“. Takto sa k nám vrátila späť naša milovaná Punky, ktorá bola u rodiny adoptovaná už takmer dva roky. Milovaná Punky si opäť hľadá domov.

Jedného letného dňa nám domov doniesli štyri mačacie miminká nájdené vyhodené v krabici. Boli to súrodenci Jin a Jang, Picasso a Punky. Drobčeky potrebovali ešte svoju mačaciu mamku, no keďže im to nebolo dopriate, museli sme ju nahradiť my. Cesta to bola dlhá, neustále umelé kŕmenie, strach, že neprežijú…dlhý kolotoč, ktorý sa skončil aj smutne. Dvaja drobčekovia po mesiaci boja neprežili. Punky a jej braček Jin zabojovali a vyrástli v krásne mačiatka. Nádherný tigrík Jin pocestoval do rodiny do BA (dodnes tam žije a je z neho dobrý kocúrik) a malinká Punky ostala zatiaľ u nás doma. Neskôr sa na ňu ozvala rodina, ktorá býva blízko BS. Malinké srdiečko poputovalo domov. Veľmi veľmi mi prirástla k srdcu, keďže som veľmi ťažko znášala to, že dve malé sa nám nepodarilo zachrániť. Punky bola moja súčasť. Doma to bolo naše bábätko :o) Bola úžasná :o)) Inteligentná, šikovná, hravá. Toto je jej popisok z toho obdobia: „Jadrová strela“ Punky si hľadá domov! Malinká telom, no veľká duchom. Taká je malinkatá Punky. Prekrásne mačiatko so zvláštnym sfarbením a s ryšavým chochlíkom na hlave. Je čistotná, prítulná, priateľská. Je vhodná aj do bytu, pretože od narodenia je vo vnútri. Je to zlatíčko, stále pradie. Je to malinké kuriatko do dlane. Je naučená aj spať v posteli, takže s týmto nebudete mať problém (ha ha ha). Bude to vaše slniečko!

Podmienkou adopcie bola samozrejme kastrácia mačičky, keďže chceme aspoň z časti znížiť množstvo túlavých mačiat a mačiek na ulici. Po čase nám bolo oznámené, že Punky kotí mačiatka, dokonca sme niektorým aj hľadali domov. Po viac telefonátoch pani stále nevedela pochopiť, že mačka sa jednoducho kotiť nesmie. Vybrali sme sa za ňou, aby sme sa osobne porozprávali. Ani na jednu otázku nevedela inteligentne odpovedať, drzo odvrkovala a povedala, že kto bude chytať myši, keď všetky mačky vykastrujeme…ach jaj…nuž.. Oni sa rozhodli, že Punky nechcú. Všetko by sme za ňu vybavili, zaplatili…Aspoň vidno, ako im na nej záležalo.

Punky je chudučká, maličká. Je teda u nás, u nášho kamaráta v opatere, aspoň na pár dní. Máme úplne preplnený útulok, všetky depozity praskajú vo švíkoch. Ale nemohli sme ju tam nechať…Veď to bolo naše slniečko. Teraz má výdatnú stravu, aby pribrala, zosilnela. Neskôr podstúpi kastráciu. Punky je priateľská, voči cudzím ľuďom bojazlivá, treba si získať jej dôveru. Je naučená na život pri RD, vonku sa jej páči.
Je to pohodová mačička, milá, po pár dňoch si na nás zvykla a chce sa mojkať. Nie je agresívna, je tichá. Na psíkov sa trochu ježí, ale nie je to nič tragické :o) Veď ona je tu pani a len sa diví, čo za živočíšny druh to okolo nej behá. Punky je čistotná, naučená na mačací záchodík.
Nájde rodinu, kde bude milovaná? Nájde konečne spriaznenú dušu? Doprajte Punky konečne domov tak ako sa patrí. Ďakujeme za ňu…

O zvieratku:

Meno: PUNKY
Pohlavie: mačička – kastrovaná
Rasa: prekrásna mačinka
Vek: 2 roky, nar. cca 20.07.2010
Farba: korytnačiová

O útulku: OZ Túlavá labka

OZ Túlavá labka vzniklo za účelom pomoci zvierat v Štiavnických vrchoch i keď niekedy pomoc siaha aj ďalej. Nedá sa pomôcť každému zvieraťu v núdzi, ale snažíme sa pomáhať, ako sa len dá v rámci našich možností. Viac>>