Horskí záchranári vyslobodili troch psíkov, ktorých vystrašil medveď

0 824

Vysoké Tatry 11. septembra (TASR) – Troch psíkov, ktorých vystrašil medveď, museli ratovať záchranári, ktorí pátrali po nezvestnom mužovi. Psy si pomoc privolali hlasným štekaním.

Počas pátracej akcie po nezvestnom mužovi v oblasti Hlinskej veže, ktorá trvala od soboty 7. septembra, záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) v utorok (10. 9.) počuli a lokalizovali v masíve Satana troch štekajúcich psíkov. Z HZS informovali, že zvieratká utiekli z terasy na Chate pri Popradskom plese po tom, keď sa tam objavil medveď.

Zastavili sa až na mieste, odkiaľ nebolo možné vrátiť sa, ani ďalej pokračovať a tri dni tak boli odkázaní na pomoc druhých. Po nájdení nezvestného muža bez známok života a jeho odovzdaní obhliadajúcemu lekárovi sa záchranári HZS opätovne vrátili do oblasti, aby psíkov vyslobodili.

Cez Hlinské sedlo prešli do Satanovej kotlinky, odkiaľ ich z masívu Satana pomocou lanovej techniky a malej dávky improvizácie dostali do bezpečia. Následne s nimi zišli do ústia Mengusovskej doliny, kde ich odovzdali prihlásenému majiteľovi.

TASR
Ilustračné foto TASR/Oliver Ondráš