Psy dostali v útulku bazény na schladenie

0

Poprad 6. augusta (TASR) – Zariadenie pre túlavé a odchytené psy v Poprade – Veľkej poskytuje počas leta strechu nad hlavou 37 psom. V posledných dňoch pribudlo v útulku viacero šteniat, ktoré našli ľudia v uliciach mesta.

Práve o šteniatka a vzrastom malých psov je zo strany verejnosti najväčší záujem, preto sa v útulku nezvyknú zdržať dlho.

„Naopak, väčší problém s umiestnením a hľadaním nového domova je u starších a väčších psov,“ uviedol komunikačný manažér Mestského úradu v Poprade Marián Galajda.

Útulok je počas leta otvorený v rovnakom režime ako počas roka, to znamená v pracovných dňoch od 8.30 do 10.30 h a popoludní od 14. do 16. h. „Otváracie hodiny využívajú počas prázdnin veľmi často školáci, ktorí prichádzajú pomôcť personálu útulku s venčením psíkov. Pomocnú ruku podalo aj 35 dobrovoľníkov, ktorí v utorok (5.8.) pomohli s vyčistením kotercov, dezinfekciou a venovali sa aj výcviku psov. Každý jeden psík, vrátane tých najbojazlivejších, tak na dve hodiny opustil priestory útulku,“ dodal Galajda.

Originálnou pomôckou, ktorá pomáha psíkom prežiť nástrahy horúceho leta, sú aj prepravky naplnené vodou. „Výborný nápad v podobe takýchto minibazénov v každom koterci slúži psom na schladenie počas najhorúcejších dní,“ upozornil Galajda s tým, že zariadenie pre túlavé a odchytené psy prevádzkuje mesto Poprad prostredníctvom prevádzkovateľa. Ten zabezpečuje kompletnú starostlivosť o odchytené psy z územia mesta Poprad a následne umiestnené v tomto zariadení.

„Počas otváracích hodín môže verejnosť umiestnené psy vyvenčiť, priniesť staré nepotrebné veci, koberce, matrace a krmivo, v tomto čase je možné tiež vybrať si psíka na adopciu,“ uzavrel Galajda.

TASR
Ilustračné foto: TASR