Psy bezdomovcov využívajú Služby Slobody zvierat bezplatne

0 1181

BRATISLAVA – Majú podobný osud. Patria ľuďom bez domova. Majitelia ich majú radi, sami však bojujú s nepriazňou osudu a potrebujú pomoc.

„Štoplo, Romčon a ďalší psíci ľudí bez domova preto majú možnosť využívať bezplatné služby Slobody zvierat,“ priblížila pre Útulkovo.sk Silvia Čaňová zo Slobody zvierat.

Štopľo potreboval akútnu pomoc, zrazil ho vlak a museli mu zabezpečiť okamžitú operáciu. Labku mu museli amputovať a lieči sa v útulku. Romčona napadol iný pes a utŕžil škaredé rany. Tiež podstúpil operáciu.

„Liečba oboch je zdĺhavá a nákladná, pretože ju sprevádzajú zápaly, pomalé hojenie rán, u Štopľa aj nekróza tkanív. Obaja však prežijú,“ zhodnotila Čaňová.
štoplo

Ako dodala, ľudia bez domova majú u už niekoľko rokov v Slobode zvierat dvere otvorené. „Každý piatok môžu so svojimi zvieracími priateľmi prísť na ošetrenie, vakcináciu, odčervenie, čipovanie, či inú potrebnú liečbu a veterinárnu starostlivosť. V prípade, že sa o svoje psíky nemôžu ďalej starať, ponúkneme im miesto v útulku a hľadáme nový domov,“ uzavrela.
Držte prosím Štopľovi a Romčonovi palce!

Útulkovo.sk
Foto: Sloboda zvierat