Psík Meny – OZ Riško


Meny bol nájdený so svojimi súrodencami a s mamou na ulici v treskúcej zime. Mal vtedy necelý mesiac, matka ich ochraňovala pred zimou a snehom iba vlastným telom. Neskôr sa celej rodinky ujala milá slečna ktorá pre nich nemala miesto a preto vyrastali v chlieve. Na chladné mesiace to stačilo no potom už museli preč. Meny si prešiel kompletnou výchovou a socializáciou a teraz je z neho sebavedomý, vyrovnaný a zdravý psík. Je zdravy a je vhodny na adopciu.

Povaha: Pri prvom kontakte s niekým novým je chvíľu ustráchaný, ale po chvíľke sa hneď prejaví jeho skutočná povaha. Je to veľký maznák a najradšej by celé dni vylihoval na gauči so svojim páničkom. Keďže má hygienické návyky, je vhodný do bytu, ale tiež je vhodný aj do domu s celoročným prístupom dovnútra. Múdry, nekonfliktný, veľmi pokojný,dobre vychádza s inými psami, s mačkami podľa sympatií, k deťom je veľmi pozorný vychádza s nimi veľmi dobre pokiaľ sa aj dieťa k nemu správa dobre.

O zvieratku:

Meno: Meny
Pohlavie: Pes
Rasa: Kríženec
Veľkosť: 50cm, 18 kg
Vek: 11 mesiacov
Farba: hnedá

O útulku: OZ RIŠKO

Sme mladé občianske združenie, ktoré vzniklo 15.12.2011 na pamiatku šteniatka Riška. Riško bol 3 mesačné šteniatko, ľudia mu spôsobili hlboké rany na dušičke ale aj obrovské rany na malom bezvládnom telíčku, z ktorých sa nedokázal vyliečiť a odišiel za “dúhový most”. Viac>>