Psí útulok spestria jeho návštevníci maľbami na železný plot

0 1427

Mestský útulok v Poprade v sobotu 30. júla privíta všetkých milovníkov psov na ďalšom z pravidelných podujatí, ktorého cieľom je pomoc útulku.

Jeho areál sa bude dať spestriť maľbami počas akcie s názvom Namaľuj si svojho psíka, ktorá je určená nielen pre deti, ale aj pre dospelých milovníkov zvierat.

Každý, kto príde, bude môcť na plechový plot obkolesujúci útulok namaľovať svojho vysnívaného psa. „Pripravili sme farby, štetce, pracovné rukavice, sprievodný program, takže už čakáme iba na dobré počasie a rodiny s deťmi, ktoré sa prídu realizovať,“ informovala Iveta Borňáková z odboru správy majetku mestského úradu v Poprade. Pre tých, ktorí sa neodvážia na veľké maľby na plote, bude pripravená alternatíva s kreslením na výkresy, ktoré rovnako spestria areál útulku. Súčasťou akcie bude možnosť venčenia psov, v sprievodnom programe sa predstavia chovatelia so svojimi zverencami, či odborníci z klubu Canislog.

„Mnohí z nás odmalička snívali o vlastnom psíkovi a nie každému sa tento sen podarilo splniť. Bez ohľadu na to pozývame všetkých, aby nám toho svojho vysnívaného psa prišli namaľovať na náš plot. Chceme tak nielen zvýrazniť označenie útulku, ale zároveň maľbami vytvoriť pre všetkých okoloidúcich milú pozvánku do jeho priestorov, v ktorých je dosť zvierat, ktorým môžu venovať svoju lásku, pohladenie, či dokonca možno vybrať si nového člena domácnosti,“ doplnila Borňáková.

Podujatia sa zúčastnia aj zástupcovia partnerov mestského útulku, ktorí pomáhajú so zabezpečovaním jeho najrôznejších potrieb. Podujatie sa uskutoční v sobotu 30. júla v čase od 9.00 do 14.00 h.